Більшість нелегальних київських кіосків тримають прокурори та депутати - ЗМІ

Дата публікації
Перегляди
4737
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Більшість нелегальних київських кіосків тримають прокурори та депутати - ЗМІ

Рейтинг власників МАФів у Києві очолили представники прокуратури

Серед власників незаконних кіосків найбільше тих, хто має з ними боротися.

Лише 5,7 тис. київських МАФів легально працюють з більш ніж 20 тис. точок. Володіють незаконними кіосками представники прокуратури, міліції, органів місцевої влади і бандити.

Про це пише ZN.UA.

У 2012 році КМДА зробила спробу легалізувати діяльність кіосків та уніфікувати документацію, яка регламентує їхню роботу. Була створена єдина база кіосків, тих, що сплатили пайову участь і бажали легалізуватися. Ця база видана офіційно, вона передана в правоохоронні і контролюючі органи, і зараз викладена в інтернеті.

"Всього 5732 кіоски сплатили пайову участь, і внесені в базу даних легальних МАФів. Решта кіосків вимагають негайного демонтажу. Як? Так дуже просто. Це незаконна торгівля", - відзначає видання.

За даними ZN.UA більш-менш великих власників МАФів, з мережами від 10 кіосків, у столиці налічується близько 200. Провести перевірки на їхніх підприємствах і добитися припинення роботи незаконних МАФів для будь-якого районного прокурора і начальника міліції - три дні роботи. Однак серед власників кіосків більшість тих, хто має з ними боротися.

Рейтинг власників столичних МАФів за словами учасників ринків розподіляється так:

Першою йде Прокуратура (районні та міська). Потім міліція (МіськУВС, РУВС, громадської безпеки, боротьби з економічною злочинністю, "Беркут"). На третій позиції депутати ВР та Київради.

Керівники районних держадміністрацій теж свого не втрачають(найтісніше зрощування інтересів РДА з комерційними структурами, контролюючими МАФи спостерігається в Оболонському (Антонов), Печерському (Сущенко), Святошинському (Рюмшин), Дарницькому (Вітковський) районах).

Чиновники КМДА, у тому числі з "оперативного штабу по боротьбі з МАФами", замикають п'ятірку.

Кримінальні структури розташувалися на шостому місці. Практично всі бандитські угруповання будують свої мережі МАФів для відмивання злочинних доходів.

Громадські організації опинилися на сьомому місці. Зараз громадські організації в галузі МАФ - це лобістські структури, власникам яких для пояснення своєї появи в кабінетах чиновників для "вирішення питань" потрібно хоч якийсь громадський статус.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
4737
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація