"Беркут" запакував в автозак активістів, які намагалися захопити Київраду

Силовикам вдалося схопити чотирьох активістів. П'ята дівчина видерлася під купол зали та відмовляється злазити.

П'ятьох активістів, які намагалися у п'ятницю, 16 серпня, захопити Київраду, забрав "Беркут".

Про це Українській правді повідомив активіст політичної ініціативи "Воля" Ігор Луценко.

"Нас тут п'ятеро. Ми вирішили не чекати понеділка і захопити Київраду вже сьогодні. Наша мета - привернути увагу до нелегітимності Київради", - сказав він.

За його словами, охорона спочатку просила їх чемно вийти та не проявляла агресії, проте, пізніше до Київради приїхали "беркутівці", яким вдалося забрати чотирьох активістів.

"Нас "Беркут" забрав на Прорізну, поки що сидимо у машинах на дворі четверо. А Таня залишилася у залі засідань на вікні. Її небезпечно знімати, тому я не знаю - їм залишається лише чекати, що вона сама злізе… Все. Нас затримали. Цікаво, за що. Везуть на Прорізну", - написав Ігор Луценко на своїй сторінці на Facebook.

Пізніше він додав, що їх почали допитувати та звинувачувати у злісній непокорі законним вимогам міліції. 

"У чому законна вимога - незрозуміло. У будівлі КМДА можна легально знаходитись як мінімум до кінця робочого дня. Ми нікому не чинили ніяких перешкод", - написав Луценко.

Також він додав, що активістка Тетяна Чорновол досі перебуває під куполом в сесійній залі Київради. "20 міліціонерів теж там, але знімати її не ризикують. Таня поставила умову, що буде там, як мінімум до того часу поки не звільнять затриманих активістів "Волі"", - додав Луценко.

Повʼязані теми:

Наступна публікація