Забрати за борг можуть все від телевізора до вживаного одягу.
Виконавча служба дедалі активніше виставляє на аукціон заарештоване майно українців, що не розраховуються за комуналку, а через збільшення тарифів кількість боржників зростає. Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.
Лише в столиці, де рівень життя вищий, щоп'ята квартира має комунальну заборгованість.
Викручуватися дедалі тяжче. Кожна хвиля зростання тарифів збільшує кількість несплачених рахунків. На папірчику 7 824 гривні. Це борг за комуналку назбирався у жінки Ірини менше ніж за рік.
"Втратили роботу і я, і чоловік, двоє маленьких дітей, дохід маленький, ціни – великі", - скаржиться киянка.
Вони з чоловіком думають продати гараж, щоби сплатити борг. У центрі комунального сервісу родині пропонують розбити суму на 2 роки, тобто щомісяця родина сплачуватиме 324 гривні. Але таких сумлінних, як Ірина не так багато. Боржників, що не йдуть на співпрацю з комунальниками, очікують штрафні санкції – вони збільшують борг на 30-40%.
Чим дорожчими стають комунальні тарифи, тим більше в Україні фіксують боржників. Лише в столиці 170 тисяч родин не платить по рахункам. Але ігнорувати борги безкінечно довго все одно не вийде. Якщо ви не реагуєте на "листи щастя" від комунальників, виклики до суду, знайте до вас у двері можуть постукати судові пристави і арештувати майно.
Виконавча служба за комунальні борги може забрати телевізор - це вважається предметом розкоші, мікрохвильову, кавоварку - будь-яку побутову техніку, крім холодильника. В інспектора набите око, знає що заарештувати за невеликий борг.
"Якщо це від 4 тисяч гривень, можна прийти, описати комп'ютер, продати його", - пояснює він.
Виконавча служба може забрати за борги навіть старий велосипед чи вживаний одяг і взуття. Втім, якраз люди незаможні намагаються вирішити свої проблеми до суду. Чимала заборгованість саме у тих, хто живе в новозбудованих квартирах площею не менше 100 квадратів.
Найбільший борг перед Київенерго - 200 тисяч заборгував власник пентхаусу у Печерському районі.
Аби не доводити до крайнощів, заборгованість можна переглянути - усі комунальні установи нині охоче йдуть на зустріч. Борг розіб'ють мінімум на пів року, максимум - на два. При цьому, без пені та штрафних санкцій.
Кореспондент ТСН Ірина Маркевич.