Альпіністи рятували музей Лесі Українки від снігової брили

Альпіністи рятували музей Лесі Українки від снігової брили

Сніг завдав проблем працівникам музею Лесі Українки

Негода завдала шкоди музею

Снігова брила продірявила дах музею Лесі Українки у Києві. Під загрозою опинились автентична архітектура та цінні експонати. Купа снігу впала на музей із даху сусіднього будинку. А потім музейники з острахом стежили за іншою, яка поволі спускалася їм на голови, — йдеться в сюжеті "ТСН.19:30".

Снігова брила в музей Лесі Українки влучила в п‘ятницю вдруге. Перша впала напередодні і її руйнівна сила була більшою. Через падіння снігових брил утворилася дірка на горищі, через яку видно небо, а музейникам довелося рятувати старовинну будівлю та автентичну архітектуру тазиками, відрами і поліетиленом.

Читайте також: У Києві почистити дах від снігу і бурульок коштує 17 грн за метр

Над усіма експонатами більше доби нависала нова снігова загроза. На даху сусіднього з музеєм будинку лежала спресована снігова брила.

У ЖЕКу просто розвели руками: кажуть балкон на горішньому поверсі — це приватна власність. А власник поїхав закордон. МНСники вирішили, що у такій ситуації допоможуть лише скелелази.

Зголосилися ризикнути приватні альпіністи. Планувалося обережно роздробити снігову брилу, щоб сніг не завдав ще більшої шкоди музею. Але щойно альпініст ступив на дах, то купа частково розлетілася.

Читайте також: В Києві альпіністів заженуть на дахи збивати бурульки

Проте пощастило, що брила розбилася на дрібні частинки, а не впала на дах усією масою. Решту альпініст таки роздробив. Музейники зітхнули з полегшенням. Залишається тільки відремонтувати дах. Покрівельників їм прислали. Ті кажуть, що за день тут не впоратись, але зроблять, що можуть. А от надбудований на сусідньому будинку балкон, із якого щозими сходять снігові міні-лавини, так і нависатиме над музейним дахом.

Кореспондент ТСН Ірина Павленок

Снігова брила продірявила дах музею Лесі Українки у Києві

Снігова брила продірявила дах музею Лесі Українки у Києві

Повʼязані теми:

Наступна публікація