Активісти пригрозили протестами під Кабміном через ціни на проїзд у маршрутках

Активісти пригрозили протестами під Кабміном через ціни на проїзд у маршрутках

Вартість дороги до Києва в два-три рази дорожча, ніж пересування столицею.

Приміські маршрутки на Київщині все ж таки подорожчали попри те, що тиждень тому перевізники знизили ціни одразу після їх підвищення. Перемови між ними та владою завершилися нічим, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Майже з усіх міст довкола столиці вартість проїзду зросла на 40-50%. "Ви уявляєте, що це для пенсіонера? А вони пенсіонерів ненавидять. Лише два, а решта пішки", - каже жителька Вишневого Світлана Горохова. Пасажири таких маршруток не бачать логіки в тому, що ціни на проїзд до Києва стали в рази дорожчими за проїзд по місту. "По Києву ти їдеш за 5 гривень, а з Вишневого три кілометри – 10 гривень", - пояснюють вони.

На Київщині підняли ціну на приміські маршрутки

На Київщині підняли ціну на приміські маршрутки

Ще тиждень тому приватні перевізники спробували підвищити ціни і наразилися на спротив: активісти перекривали дороги, місцева влада вимагала пояснень. Тоді домовилися, що поки повернуть колишні ціни і розрахують економічно обґрунтовані тарифи. Перевізники на своїх резонах наполягають постійно. "Якщо я раніше заправлявся на 600-700 гривень, то зараз на тисячу. Запчастини якщо за 50, то зараз за 100", - твердить один із них.

Спеціальна комісія при облдержадміністрації порахувала, що вартість проїзду можна підвищити на 25%, бо саме стільки вистачить на пальне та зарплату. Але ці розрахунки проігнорували і підняли вартість на всі 50%. "У нас немає повноважень карати їх за підвищення тарифів. Ми можемо перевіряти дотримання договору: квитки, санітарні вимоги", - пояснює в.о. начальника управління інфраструктури Київської ОДА Олег Манушевич. Активісти ж вважають, що драконівські тарифи на приміських маршруктах є наслідком відсутності конкуренції серед перевізників. "Якщо до нас не дослухаються і перевізники, і влада, то ми плануємо робити акції протесту і під ОДА і під Кабміном", - попередила представник громадськості Людмила Мартиненко.

Кореспондент ТСН Ігор Бондаренко

Повʼязані теми:

Наступна публікація