Хресному ходу УПЦ МП запропонують виголосити анафему Путіну

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Хресному ходу УПЦ МП запропонують виголосити анафему Путіну

УНІАН

Активісти готуються блокувати процесію на входах до столиці.

На в'їздах до столиці збираються люди, які називають себе патріотами, що вирішили не пустити в Київ хресний хід, організований православною церквою Московського патріархату. Прихильники цієї конфесії із заходу і сходу крокують уже понад два тижні і вже знаходяться за кілька десятків кілометрів від столиці, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Ходою із іконами на шиях віряни крокують дві-три години на день. Проходять з десяток кілометрів, решту часу їдять, сплять, моляться. В тіні, із тарілками з наїдками – так проходить більша частина дня учасників цієї хресної ходи. "Ми живемо в Україні, тому ми маємо любити свою Україну, любити Матір Божу, любити Господа Бога", - кажуть учасники.

На підступах до Києва: хто і як планує зупинити колону хресної ходи

На підступах до Києва: хто і як планує зупинити колону хресної ходи

З журналістами ходоки тепер спілкуються обережно. Після того, як в юрбі були помічені портрет російського царя та георгіївські стрічки, за вірянами, які дають інтерв'ю, ретельно стежать старші. "Люди підтримують Бога. Це мирна хода, а те, шо у нас патріарх Кирило – а чому не питають, що Папа Римський сидить у Римі?", - кажуть вірні УПЦ МП. "Ви слухайте, як це офіційно представляється, тому що можна підійти до якоїсь несамовитої бабці – тут багато людей найрізноманітніших, з дуже різним інтелектуальним і психічним рівнем", - пояснюють журналістам.

Щоби не видавати рівень і настрої учасників ходи, їм узагалі заборонили говорити про будь-що, крім Бога. "У нас була ситуація, коли жінка вдягнула плащ, а там позаду – Партія регіонів, 2012 рік. То її змусили зняти цей плащ. Україна – понад усе", - кажуть учасники процесії.

"Геть московських попів!" та "Валіза, вокзал, Росія!" – новенькі плакати зі старими гаслами люди у камуфляжі розвішують на в'їздах до Києва. Там уже хочуть ставити намети. Колону з заходу чекають на Житомирській трасі. "Це представники секти КДБ йдуть, що ще тут незрозуміло?!", - пояснюють активісти.

На заваді протестувальникам стають поліція, нацгвардія та чиновники. Намети встановити не дозволяють, але й акцію не розганяють. Зустріч намічається гаряче. У Києві вже говорять про провокації: мовляв, наперед церковної процесії виставлять бабусь, а з глибини її щось полетить у активістів.

Зупиняти східну колону хресної ходи на іншому боці Києва вийшли не лише люди у камуфляжі, а й депутати міста Бориспіль. Напередодні на сесії міськради вони вирішили – у сам Бориспіль прихильників Московського патріархату не пустять. Кільцевою – хай ідуть, але з умовою. "От якщо вони стануть тут, оголосять анафему Путіну і його засудять, то я думаю, що ми їх пропустимо", - каже депутат Ярослав Годунок.

Зайти у столицю учасники хресного ходу планують за три дні.

Кореспондент ТСН Мар'яна Бухан

Наступна публікація