Аферисти продають киянам VIP-місця для фото на вигаданій "Стіні киян" за 600 грн

Аферисти продають киянам VIP-місця для фото на вигаданій "Стіні киян" за 600 грн

У Києві з'явилася нова афера / Фото: comments.ua

Найдешевші "віконця" за 50 грн вже розпродані.

У Києві з'явився новий вид шахрайства. Жителям міста за гроші пропонують розмістити своє фото на "Стіні киян", яка, як обіцяють аферисти, повинна з'явитися до Дня Києва, 25 травня, під аркою Дружби народів. В організаторах акції вказані фонд "Відрождення" і КМДА, проте ні там, ні там про "Стіну" нічого не чули.

Як повідомляється на сайті проекту, "Стіна киян" - це конструкція для розміщення портретів киян, довжиною в 40 і висотою 2,5 м, яку встановлять під аркою Дружби народів. Вартість розміщення фото залежить від розміру портрета, а гроші заповзятливі організатори просять надсилати на безіменний номер кредитної картки, зазначений у розділі "ціни".

Найдешевші "віконця" за 50 грн вже розпродані, а за місця у бічній частині та в середині "Стіни" просять від 200 до 300 грн. Поряд з обличчями відомих людей дорожче: так, віп-місце по сусідству з Таїсією Повалій, Петром Порошенком або Святославом Вакарчуком, які нібито вже дали свою згоду на участь у проекті, коштує від 600 грн.

У київській мерії про проект нічого не знають, зазначає Сегодня. "Вперше чую про цей проект. До того ж святкування Дня Києва перенесено з 25 травня на 30-е через вибори", - повідомила директор департаменту громадських комунікацій КМДА Марина Хонда.

До того ж Валерій Швець, генеральний директор Центрального парку, на території якого розташована арка Дружби народів, повідомив, що з приводу спорудження "Стіни киян" до них ніхто не звертався.

Фонд "Відродження", логотип якого також вказано на сайті, про свою "участь" у проекті дізнався від киян. "До нас у фонд зателефонував чоловік. Сказав, що збирається купити місце під своє фото за 300 грн. Я відправив запит організаторам проекту, щоб з'ясувати, за яким правом вони незаконно використовують логотип нашого фонду, але мені ніхто не відповів. Ми маємо намір звернутися в міліцію, оскільки явно діють аферисти", - розповів директор зі стратегічних комунікацій і зв'язків фонду Станіслав Лячинський.

Ігор Ліхута, чоловік співачки Таїсії Повалій, вже повідомив, що не бере участь у проектах, де з людей просять гроші: "Це афера, ми не давали згоди на використання наших фото".

При цьому в міліції повідомили, що із заявами до них ще ніхто не звертався, зазначивши, що за таку аферу злочинці можуть отримати до 3 років ув'язнення.

Нагадаємо, що взимку у Києві "герой" Радянського Союзу зібрав 33 млн грн для реконструкції старого Подолу. Шістьом інвестиційним компаніям 50-річний чоловік надав фальшиві документи, за якими він укладав реальні угоди й отримував мільйони.

Повʼязані теми:

Наступна публікація