Покупцям також видавали "липові" документи на житло.
10 тисяч українців можуть залишитися без квартир та грошей через нову будівельну аферу: це вшестеро більше, ніж інвесторів піраміди "Еліта-центр". Після затримання на два місяці Анатолія Войцеховського, якого звинувачують у захопленні двох гектарів землі в різних районах столиці і незаконному будівництві житлових комплексів, мешканці цих будинків збираються на екстрені збори.
Про це йдеться в сюжеті ТСН 19.30.
Одна із таких мешканок - пані Поліна - купувала квартиру у будинку з назвою "Перлина Троєщини". Потім житловий комплекс був і Континентом-будом, і Веселкою-сіті. Тепер це Небоскай. Примітно, що землю забудовнику взагалі відводили під торгівельний центр.
Тут повністю заселено перший під'їзд і 80 квартир другого. Мешканець Павло збирався вселятися у третій, однак, за його слвоами, опалення немає в жодній секції, оскільки офіційне підключення відсутнє: працюють лише індивідуальні котли.
Мешканці "Небоскаю" учора, 18 липня, збиралися на екстрену зустріч, щоб обговорити свою долю після арешту власника забудови. Його підозрюють у створенні злочинного угруповання, яке захопило більше 2 гектарів землі в Києві, без документів.
Покупцям також видавали "липові" документи на житло.
Ті, хто вже живе на незаконних, але збудованих квадратних метрах, кажуть, не підуть зі своїх квартир за жодних умов. І співчувають тим, хто інвестував в будівництво, яке тепер заарештоване.
У недобудованих секціях продані всі квартири, але чи завершиться будівництво ніхто не знає. А таких об'єктів 40 у Войцеховського: за всіма ведеться слідство. За попередніми даними, кількість інвесторів, які купили квартири, але можуть їх не отримати, сягає 10 тисяч - це в 6 разів більше ніж в сумнозвісній афері "Еліта-центр".
Менеджери і сьогодні водять на будівництво потенційних покупців і вмовляють інвестувати. Відділ продажу працює, однак щойно тут бачать камеру ТСН - на вхід виставляють охорону.
Не на камеру менеджери з продажу кажуть, що продавати квартири за будь-яких обставин - це була "філософія Войцехівського". Сорок житлових комплексів по всій столиці - яскрава реклама. І влада, і правоохоронці не могли не знати про ці забудови. Навколо об'єктів Войцеховського не раз спалахували бійки і протести місцевих мешканців, після яких призначали прокурорські перевірки, йдеться в сюжеті ТСН.
Минулого року КМДА зупиняла будівництво на чотирьох об'єктах Войцеховського через проблеми з земельною документацією. Але фактично роботи на жодному не припинялися. Компанія і далі спокійно продавала квартири, споруджені без дозволів.
Адвокати Анатолія Войцеховського готуються оскаржити запобіжний захід своєму клієнту. Також у нього є право вийти під заставу. Прокуратура визначила її суму у 50 мільйонів гривень. Печерський суд вирішив, що і 14 мільйонів достатньо, аби за перебігом слідства підозрюваний спостерігав зі свого житла.
Кореспондент ТСН Ірина Маркевич