Аеропорт "Бориспіль" долучився до акції #FreeSavchenko

Аеропорт "Бориспіль" долучився до акції #FreeSavchenko

Аеропорт "Бориспіль" долучився до акції #FreeSavchenko

У "Борисполі" підтримують Савченко

Фотографії Надії та заклики до її порятунку з'явилися в найбільшому терміналі країни.

До всесвітньої акції на підтримку Надії Савченко долучилися у столичному аеропорту "Бориспіль". Фото української бранки із вже відомим хештегом #FreeSavchenko розмістили на усіх екранах біля реєстраційних стійок, ідеться в сюжеті нічного випуску ТСН.

Таким чином, кажуть авіапрацівники, вони хочуть привернути увагу усього світу до російського свавілля. Організатори сподіваються, що українські мандрівники та іноземні гості допоможуть донести світові правду про Україну.

"Їдучи за кордон, ми є вісниками правди. Ось я повернулася з Угорщини, ми там розповідали, що в нас відбувається в Україні. Летимо в Азербайджан – думаю, ті ж питання. Отримають ті ж відповіді – правду", - розповіла одна з туристок.

Українська льотчиця Надія Савченко, яка добровольцем поїхала боротися з терористами у зону АТО, в середині червня 2014 року потрапила у полон до бойовиків у Луганській області.

Слідчий комітет РФ звинувачує Надію Савченко у нібито пособництві вбивству двох і більше осіб і в незаконному перетині державного кордону. 13 липня офіційний представник СК Володимир Маркін заявив, що Надію Савченко можуть засудити до 25 років ув'язнення. За його словами, із урахуванням зібраних доказів слідчі перекваліфікували дії обвинуваченої, і тепер вона понесе відповідальність не як поплічник, а як співвиконавець вбивства.

За даними захисту, Савченко не могла бути причетною до загибелі журналістів, оскільки потрапила у полон ще до їхньої загибелі. За словами самої українки, терористи відвезли її до Луганська, а потім із мішком на голові перевезли до Красного Луча, звідки доправили до російського міста Богучар.

Із 13 грудня 2014 року льотчиці почала голодування, яке тривало 83 дні. За час голодування вона схудла на понад 20 кілограмів. 2 березня 2015 року Порошенко присвоїв льотчиці звання "Герой України". У свої 34 роки Савченко стала народним депутатом України і депутатом ПАРЄ від України.

18 січня 2016 року в суді російського Донецька був допитаний боєць АТО Іван Руснак. За його словами, 17 червня 2014 року сепаратисти підбили БТР українських військових. Після чого бійці зайняли оборону і почали відходити. У цей момент на них вийшла Савченко. У Надії не було з собою рюкзака з біноклем і рацією, а було розвантаження з медпакетами, якими вона надала першу допомогу.

4 березня Надія Савченко, яку утримують в СІЗО в РФ, оголосила сухе голодування. Адвокати льотчиці повідомили, що стан її здоров'я значно погіршився - Савченко почала страждати на лихоманку та тахікардію і лише за одну добу втратила чотири кілограми.

Під час заключного слова незаконно ув'язнена українка проголосила, що у Росії неодмінно буде свій Майдан і показала судові середній палець.

"Майдан у Росії буде! Путін всіх не посадить. Хотіли останнє слово? Ось воно", - сказала вона.

Вирок Надії Савченко призначили на 21 та 22 березня.

До всесвітньої акції на підтримку Савченко приєднався столичний аеропорт “Бориспіль”

До всесвітньої акції на підтримку Савченко приєднався столичний аеропорт “Бориспіль”

Повʼязані теми:

Наступна публікація