Адвокат розкрив схему, як в.о прокурора Києва уникає люстрації

Адвокат розкрив схему, як в.о прокурора Києва уникає люстрації

Адвокат розкрив схему, як в.о прокурора Києва уникає люстрації

Валендюка не люстрували / Фото: Прокуратура Києва

Суди відмовляются приймати скарги від Мін'юсту та громадських організацій, стверджує Маселко. 

Виконувач обов'язків прокурора Києва Олег Валендюк ухиляється від люстрації. Про це на своїй сторінці у соціальній мережі написав адвокат Роман Маселко.

За даними юриста, Валендюк після отримання листа від ГПУ щодо люстрації направляє позов щодо визнання дій Генпрокуратури протиправними.

"Отримує від Генпрокуратури лист, що він підпадає під люстрацію та має бути звільненим. Подає позов до Генпрокуратури про "визнання протиправними дії ГПУ, що направлені на його звільнення та зобов'язання ГПУ утриматись від його звільнення. Суд дуже оперативно забезпечує позов, а потім у порядку письмового провадження повністю його задовольняє. ГПУ не ходить на засідання, не подає жодних заперечень і не оскаржує рішення", - йдеться у повідомленні Маселка.

 

Схоже історія з люстрацією в.о. прокурора м.Києва Олега Валендюка увійде не лише в історію, але й у підручники з права. ...

Опубликовано Roman Maselko 24 января 2016 г.

При цьому, за словами адвоката, що Міністерство юстиції та громадські організації намагаються оскаржити рішення суду, однак усі судові інстанції їм відмовляють, бо "це питання їх не стосується і не порушує їхніх прав".

Так, Маселко стверджує, що остання відмова була 15 січня. ГО "Громадський люстраційний комітет" намагався оскаржити постанову, однак Київський апеляційний адміністративний суд відмовився відкривати апеляцію.

"ГО "Громадський люстраційний комітет "керуючись рішенням Конституційного суду, намагався оскаржити цю постанову, посилаючись на те, що вона порушує його "охоронюваний законом інтерес". Це логічно, оскільки дане рішення дозволяє чиновнику ухилитись від люстрації, а для недопущення цього і створено дану ГО. Але Київський апеляційний адміністративний суд був невблаганним…", - додав юрист.

Валендюк зайняв місце в. о. прокурора Києва після того, як з цієї посади 24 березня був звільнений прокурор Сергій Юлдашев. За даними видання "Українська правда" у квітні ГПУ проводила люстраційну перевірку Валендюка. У відповіді на депутатський запит народного депутата від БПП Сергія Лещенка йшлося, що окружний адмінсуд Києва звільнив від люстрації в. о. прокурора Києва Олега Валендюка.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Люстрація від Зеленського
Наступна публікація