Крищенко на новій посаді сподівається отримувати до 40 тисяч гривень зарплати.
Скільки заробляє головний поліціянт столиці, як він обживається на новому місці і коли все-таки чекати результати його роботи, йдеться в сюжеті програми ТСН.19:30.
Андрій Крищенко переїхав у Київ з Харкова. А позаторік очолював міліцію в Горлівці на Донеччині. У його новому кабінеті - все, як було за попередника. Крищенко з собою нічого не приніс, навіть фотографії рідних.
"Я не змішую особисте життя і державне", - говорить начальник столичної поліції.
На роботу, каже, приходить ще затемна і так само повертається у номер відомчого готелю.
Йому самому ще не пошили нової форми. І на вході в управління - нові поліцейські у старій міліцейській. Служба у фазі активного реформування. Із десяти тисяч дві тисячі міліціянтів так копами і не стануть - провалили атестацію.
І це не фінал очищення, каже Крищенко. Тих, що не зможуть проявити себе за нових умов, теж звільнять. Нова кров поліції - це випускники юридичних вишів. Але найскладніші вакансії - це оперативники карного розшуку і слідчі. На їхнє виховання підуть роки.
Андрій Крищенко каже, що основний стимул нової поліції це зарплатня - від 6 до 8 тисяч для рядового. Про свої заробітки говорить неохоче. Говорить, що раніше отримував 8 тисяч гривень. Тепер розраховує на в чотири-п'ять разів більшу суму – близько 40 тисяч гривень.
Крищенко на керівні посади почав підтягувати своїх людей з Горлівки та Харкова.
"Це не шалена кількість. Це 5-10 осіб", - говорить він.
Каже, не боїться, що його звинуватять в кумівстві. Бо бере тих, з ким не страшно і в розвідку. Наприклад, Шевченківське управління очолив земляк - Герман Приступа. З ним Крищенко боронив Горлівську міліцію позаторік від сепаратистів.
Завдяки цим подіям сам Крищенко і став відомий. Він скинув "ДНРівця", який намагався український прапор замінити російським. І після цього ще три години відбивав штурм.
"Було 30 працівників, які з нами були. Це наш обов'язок був. У тій ситуації це було добровільне рішення кожного. 100 осіб "козиряли" незрозумілому працівнику російської армії", - згадує Крищенко.
Самого полковника тоді добряче побили. Після одужання він очолив міліцію Харкова, а три тижні тому - поліцію Києва.
Про зміни в системі Крищенко буде робити висновки на підставі кількості скарг. Нині його стіл завалений листами киян.
"Люди незадоволені результатами розслідувань. Це значна частина звернень", - говорить Крищенко.
Але коли люди відчують реальні зміни на краще, очільник столичної поліції навіть не береться прогнозувати.
Більше подробиць дивіться в сюжеті Ірини Маркевич.