1200 інвесторів "Еліта-центр" вже 10 років чекають свого житла

1200 інвесторів "Еліта-центр" вже 10 років чекають свого житла

Головний фігурант справи може вийти з СІЗО вже цієї весни.

10 років тому в Україні набула розголосу будівельна афера "Еліта-центр". Майже 2 тисячі людей вклали гроші в майбутнє житло, якого так і не збудували. Неіснуючі квартири продавали по два-три рази. За даними слідства, аферисти видурили у людей 400 мільйонів гривень. Головний фігурант кримінальної справи Олександр Шахов вісім років чекає вироку суду у Лук'янівському СІЗО. І найімовірніше, вийде на волю вже цієї весни за "законом Савченко". Вкрадені гроші так і не знайшли, а більшість "елітівців" продовжують боротьбу за свої житлові квадрати, йдеться в сюжеті ТСН.19.30. 

Недобудову по вулиці Отто Шмідта можна назвати пам'ятником будівельної афери "Еліта-центр". Ще 10 років тому тут мала стояти шикарна багатоповерхівка з просторими квартирами. Натомість бетонна коробка розсипається, заростає чагарниками, проте і досі нагадує про найгучнішу будівельну оборудку в Україні.

Сірий бетон укритий мохом та холодний вітер – це все, що залишилося від обіцянок забудовника. Один із власників купив квартиру за 33 тисячі доларів. Але на папері.

Зо дві тисячі людей в лютому 2006-го раптом дізналися, що їхні квартири – лише міф. Будівельна компанія "Еліта-центр" два роки імітувала бурхливу діяльність і збирала гроші інвесторів. Організатор афери втік за кордон, а столицею покотилися акції протесту ошуканих киян.

Київська влада не визнавала своєї причетності до будівельної оборудки та зі скрипом намагалася владнати конфлікт. Лише 2011-го перші 150 потерпілих зрештою отримали квартири.

Павло Тіліженко 12 років чекав нову квартиру. Батьківську продав і збирався купити дві в "Еліта-центр". Натомість став безхатченком.

"5 років я жил нелегально в художній майстері на горищі", - розповідає чоловік.

Його мати Ніна Іванівна цього року відсвяткує 75-ть. Останні 10 років дитячий логопед прожила у кабінеті в одній зі столичних поліклінік.

"Я півроку жила під сходами", - згадує жінка.

Проте добиратися на роботу не довго – жартує вона. Встав з канапи і вже можеш працювати. Відпочивати заслужений лікар цьогоріч буде у новобудові, її кімната майже відремонтована.

Автора будівельної піраміди Олександра Волконського, він же Олександр Шахов, у 2007-му знайшли в Швейцарії та передали українському правосуддю. У справі 900 томів, але вітчизняна феміда і досі не може дійти до розгляду її по суті. Нещодавно увесь судовий процес, через зміну складу суду, довелося починати спочатку. Сам підозрюваний увесь цей час перебуває у Лук'янівському СІЗО і вже цієї весни може вийти на волю за "законом Савченко".

10 років тому в Україні розкрили будівельну аферу "Еліта-центр"

10 років тому в Україні розкрили будівельну аферу "Еліта-центр"

"Стверджувати афера це було, чи не афера, для цього є суд, який не може розпочатися за 10 років. Значить там не було афери, ми принаймні не можемо стверджувати, що вона була. Якщо грошей немає, значить їх і не було, а куди вони поділися, це вже слідство має довести", - каже адвокат підозрюваного.

Навесні у одному з районів Києва має розпочатися будівництво багатоповерхівки. Частину квартир мають віддати для заселення постраждалих інвесторів. Загалом їх у списку залишилося 1200.

Повʼязані теми:

Наступна публікація