Курбан-Байрам: у київській мечеті відзначають день жертвоприношення

Курбан-Байрам: у київській мечеті відзначають день жертвоприношення

Невід'ємні атрибути свята - білий або урочистий одяг, що символізує чистоту

Перше вересня у мечеті. Мусульмани усього світу відзначають сьогодні одне зі своїх головних свят: Курбан-Байрам або ж день жертвоприношення. У всьому світі мільйони мусульман об'єднуються у спільній молитві. Зокрема, і в головній мечеті Києва, йдеться в ТСН.12.00.

Курбан-Байрам - найбільше свято для мусульман усього світу. В Україні головні урочистості традиційно відбуваються у найбільшій мечеті Києва - Ар Рахма.

Зі сходом сонця тут розпочалася спільна молитва вірян. І дуже цікаве спостереження, не має значення хто ти - дипломат, політик чи звичайний робітник. Усі брати. Усі рівні. І ось така молитва у свято жертвоприношення має об'єднувати.

Мусульмани усього світу відзначають Курбан-байрам спільними молитвами та жертвоприношеннями

Мусульмани усього світу відзначають Курбан-байрам спільними молитвами та жертвоприношеннями

Невід'ємні атрибути свята - білий або урочистий одяг, що символізує чистоту. Ну і баранці. Їх, принаймні у цій мечеті, журналісти ТСН нарахували зо три десятки. Традиції незмінні, тож без жертвоприношення не обійшлося. Це як данина Богові. Однак, як кажуть самі мусульмани, обряд виконують так, щоб тварина максимально не відчувала болю. Варто відзначити, що це утаємничена процедура. Тому жертвоприношення можуть побачити не всі, а вже тільки результат, як пригощали усіх охочих. Це також невід'ємна традиція свята.

Спосіб святкування теж має свої традиції. Без зайвих крайнощів і веселощів. Більше молитов і спілкування. Курбан-Байрам традиційно відзначатимуть щонайменше два дні.

Повʼязані теми:

Наступна публікація