Кожен дощ, мов стихійне лихо: ТСН розібралася, чому заливає Київ

Дата публікації
Перегляди
7018
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Кожен дощ, мов стихійне лихо: ТСН розібралася, чому заливає Київ

Фото: УНІАН

Місто постійно опиняється перед загрозою паралічу внаслідок величезних калюж.

Вода на київських дорогах і досі залишається, тому журналісти вирішили з’ясувати, чому кожен дощ у столиці перетворюється на стихійне лихо. На те, щоби зупинився громадський і приватний транспорт, цього разу знадобилися лічені хвилини, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Після вечірньої зливи напередодні комунальники ранком вийшли на проблемні місця чистити ливнівки. Щоби прискорити шлях відходу води, труби проштовхували шлангом. "Потрапляє сміття і робить затор", - пояснили робітники. Дощі змивають до каналізації все на своєму шляху: пісок із газонів, сміття з доріг і тротуарів, каміння, побутове сміття – пластикові пляшки, металеві дрібні предмети тощо.

ТСН дізналась, чому столичні дороги перетворюються на ріки після кожної зливи

ТСН дізналась, чому столичні дороги перетворюються на ріки після кожної зливи

Проблеми зі зливною каналізацією не лише в Києві – нещодавно в Чернігові приватні будинки двох вулиць під час дощу ледь не пішли разом із водою. Там люди теж нарікають на зливоскиди: поверхнева дощова каналізація переповнена, вода не встигає йти до колектора. "Вона не може пройти через засмічення велике, тому що не чистять належним чином. Я 26 років тут мешкаю, але не бачу, щоб чистили трубу всередині", - каже один із жителів міста.

Але комунальники переконують, що локальними чистками глобально проблему не вирішити – труби в кожному районі  прокладали з його розбудовою, але відтоді скільки київських парків зникло під багатоповерхівками та наскільки ущільнено забудову? "Дана система прочищена, вона чиста, але велика кількість води – вона просто не встигає проходити через такий діаметр труби. Все будується, і торгові центри, і великі  будинки, в них великий водозабор, що спричиняє підтоплення", - пояснив заступник начальника КП ШЕУ Дніпровського району Києва Микола Вергун.

В окремих місцях, аби не було підтоплення, діаметр труби варто збільшити вдвічі, бо комунікації, навіть чисті, просто неспроможні швидко проковтнути таку велику кількість води. А робити це доведеться ще не раз, бо цього літа небо неначе прорвало – постійно лиє і лиє, дощову погоду прогнозують до кінця місяця. Дехто жартує, що киянам уже час запасатися човнами. Покінчити ж із підтопленнями раз і назавжди можна лише реконструкцією колекторів та мережі. 

У гідрометцентрі пояснюють, що кількість середньорічних опадів насправді не зросла, просто дощі стали іншими. "Буває, за один день випадає півмісячна норма дощу. Це дуже притаманно для якихось тропічних частин, тобто кількість злив трошки збільшується, раніше дощі були більш тривалими і менш інтенсивними", - розповів синоптик Владислав Білик.

Кореспондент ТСН Валентина Доброта

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
7018
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація