Коронавірус непередбачуваний, його перебіг важко прогнозувати - київська лікарка-інфекціоністка

Коронавірус непередбачуваний, його перебіг важко прогнозувати - київська лікарка-інфекціоністка

Фото: unsplash.com

В цілому терапія залишається дуже складною, бо важко передбачити перебіг хвороби.

На сьогоднішній день лікарі-інфекціоністи вже набагато впевненіше себе відчувають у лікуванні хворих COVID-19 (наскільки це можливо в даній ситуації), ніж кілька місяців тому. Сьогодні для лікування COVID-19 є досить ефективні методи терапії, які поки що не мають чіткої доказової бази, а та, яка з'являється, буває досить суперечливою і спірною.

Про це розповіла київська лікарка-інфекціоністка, завідувачка кафедри Національного медичного університету імені О.О. Богомольця Ольга Голубовська.

"Основні препарати, які добре зарекомендували себе, нам вдалося, завдяки волі міністра (що приймає остаточне рішення), внести в протоколи ще три місяці тому. Інакше, друзі, лікувати було б нічим. За багато років мого професійного життя ніколи не стикалася з такими труднощами в підготовці нормативних документів", - зазначила Голубовська.

Інфекціоністка розповіла, як коронавірусом інфікувалася її 48-річна колега, як у неї швидко розвивалася хвороба і стрімко погіршувався стан. І лише своєчасно призначена терапія призвела практично симетрично до такої ж швидкої позитивної динаміки.

"Затягування з лікуванням в даному випадку однозначно призвело б до неконтрольованого або слабо контрольованому процесу з поганим прогнозом", - підкреслила Голубовська.

Лікарка наголосила, що в цілому терапія залишається дуже складною, бо важко передбачити, у кого як буде протікати захворювання, хто піднесе неприємні сюрпризи в різні періоди хвороби, де ця тимчасова грань для різних методів лікування і тощо.

"Однак на сьогоднішній день вимальовується чітка тенденція - шляхом ретельного динамічного спостереження треба вміти виділяти загрозливі стани, ризики важкого перебігу і радикально втручатися серйозними препаратами до розвитку вкрай тяжких станів. Звичайно, в критичних умовах роботи це буває важко. Але по-іншому ніяк", - підсумувала лікарка.

 

Краткая история болезни ... Наша сотрудница, 48 лет, заболела остро, поступила в первый день болезни (пятница) с...

Опубліковано Olga Golubovskaya Вівторок, 7 липня 2020 р.

Нагадаємо, станом на ранок 8 липня у Києві зафіксовано 114 нових випадків COVID-19 за добу.  Це на 51 випадок більше, ніж за минулу добу. Для порівняння 7 липня було зафіксовано 63 випадки. Загалом у Києві підтверджено 5 779 випадків COVID-19. 

Крім того, у МОЗ пояснили низьку смертність від коронавірусу в Україні

Повʼязані теми:

Наступна публікація