Конституційний суд взявся за справу про поділ повноважень мера Києва і голови КМДА - Кличко

Конституційний суд взявся за справу про поділ повноважень мера Києва і голови КМДА - Кличко

Фото: УНІАН

КС розтлумачить закон про столицю.

Конституційний Суд України відкрив конституційне провадження за поданням 51 народного депутата України щодо тлумачення закону про здійснення місцевого самоврядування та державної влади в столиці.

Про це заявив мер Києва Віталій Кличко.

"У поданні зазначалося, що, як визначено Конституцією України, у місті Києві первинно та повноцінно діє місцеве самоврядування в Україні із особливостями, що встановлює "Закон про столицю". Статтею 141 Конституції передбачено, що територіальна громада Києва на відкритих та прямих виборах обирає міського голову. І саме він головує на засіданнях Київради та очолює її виконавчий орган, терміном на 5 років", - наголосив він.

За словами Кличка, Конституційний суд ще 2003 року своїм рішенням дав роз’яснення, що київський міський голова, обраний громадою, має бути призначений і головою Київської міської державної адміністрації.

"Призначення винятково київського міського голови на посаду голови КМДА президентом України не є суміщенням посад, а є формою виконання міським головою ex officio своїх повноважень, передбачених Конституцією та законами України", - додав він.

На думку столичного мера, ситуація, коли киян намагаються позбавити права обирати владу міста, є неконституційною, недемократичною та суперечить суті самоврядування.

"І річ не в прізвищах та посадах. Йдеться про згортання реформи децентралізації, про позбавлення столиці самоврядування. Конституція України передбачає, що особливості здійснення місцевого самоврядування врегульовані окремим законом – "Законом про столицю", – додав Кличко.

Окремо він також зазначив, що ухвалений парламентом у першому читанні законопроект № 2143-3 "Про місто Київ – столицю України" суперечить низці статей Конституції у частині засадничих підстав здійснення у столиці місцевого самоврядування.

Нагадаємо, раніше керівник Офісу президента України Андрій Богдан звернувся до уряду з проханням подати необхідні документи для звільнення Віталія Кличка з посади керівника Київської міської державної адміністрації.  Кличко, своєю чергою, заявляв, що розподіл повноважень міського голови Києва та керівника столичної державної адміністрації нібито суперечить європейській практиці місцевого самоврядування 

4 вересня Кабмін під час засідання погодив звільнення Кличка з посади голови КМДА. Остаточне рішення має прийняти президент України Володимир Зеленський. Сам очільник столиці рішення уряду називає неконституційним.

Водночас прем’єр-міністр Олексій Гончарук заявив, що в Києві не припинилася корупційна практика впливу на столичну адміністрацію різноманітних груп. Очільник уряду заявив, що особисто дуже поважає Кличка: "Я би звільнив не його, а пана Столара (Вадим Столар, забудовник та підприємець, який нібито має вплив на Кличка - ред.) , але посади у цієї людини немає, тому зробити це було би неможливо".

Повʼязані теми:

Наступна публікація