Конфлікт в Інституті серця: поліція спростувала наявність зброї в активістів С14

Конфлікт в Інституті серця: поліція спростувала наявність зброї в активістів С14

У вівторок на виборах директора ситуація може бути ще більш напруженою.

За кілька днів до виборів директора Інституту серця до його приміщень навідались активісти і влаштували гучну сварку із чинним керівником Борисом Тодуровим. Лікарі називають цей інцидент грубим порушенням законодавства, активісти вважають свої дії законними, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

16-річна дівчина, член організації С14, потрапила на закритий тренінг персоналу в Інституті серця. Все, що там відбувалося, вона знімала на мобільний телефон, поки її не виявили. Працівники закладу затримали її і вимагали стерти відео з телефону. Незабаром на допомогу дівчині приїхали троє парубків. Поліція при затриманні начебто вилучила в них ніж, балончик зі сльозогінним газом та кілька справжніх патронів. "Вони погрожували мені особисто, що я не доїду додому, що вони знають мою адресу і мою машину. Погрожували нашим співробітникам. Ми написали листа в поліцію, СБУ, прокуратуру, президенту, голові парламенту – з проханням захистити", - каже Тодуров.

Напередодні виборів директора Інституту серця активісти влаштували сутички

Напередодні виборів директора Інституту серця активісти влаштували сутички

Медики запевняють, що всього лиш навчали персонал, як правильно поводитися з агресивними пацієнтами – і це нормально, бо такою є практика на Заході. Але керівник МОЗу Уляна Супрун стала на захист активістів. "Тодуров фактично сам тримав у заручниках не лише активістів, а й весь медичний персонал, який не випускали з приміщення, як рабів. Після сьогоднішніх подій всі працівники інституту деморалізовані, бо їх використовують, як худобу", - каже вона.

У С14 пояснюють, що в Інституті серця відлежувався та ховався від суду антимайданівець Юрій Крисін, а на тренінгу насправді вчили лікарів провокувати активістів і протидіяти журналістам, тож 16-річна активістка проводила журналістське розслідування. "Вони сиділа і знімала це. І, до речі, самі лікарі це теж знімали. Умовно кажучи, ми не зробили нічого іншого, що робили інші люди. Не порушили жодного закону. Коли вони виявили цю дівчину, вони її оточили, зробили з цього дебош, і наш активіст, тобто навіть коли він зайшов – їх теж оточили лікарі", - розповів лідер організації Євген Карась.

У поліції спростовують інформацію, що активісти мали при собі будь-яку зброю. Затриманих допитали і майже одразу відпустили, будь-яких кримінальних проваджень порушено не було. Водночас Тодуров пов’язує інцидент із майбутніми виборами керівника.  "Це пов’язано з виборами, котрі будуть завтра. В цьому році перевіряло три комісії серйозні на прохання МОЗ – не знайшли ніяких злочинів. Все перевірили – і нічого. Залишився тільки силовий вплив. Залишилося тільки зайти в клініку та дебоширити, щось поламати, створити якийсь негативний резонанс", - каже директор.

Кореспондент ТСН Дмитро Святненко

Повʼязані теми:

Наступна публікація