Конфлікт родини депутата і бізнесмена-спонсора сепаратистів: що передувало пожежі в історичній будівлі в центрі Києва

Конфлікт родини депутата і бізнесмена-спонсора сепаратистів: що передувало пожежі в історичній будівлі в центрі Києва

Фото: УНІАН

Чиновники тепер сперечаються, хто з них має ініціювати повернення споруди у власність держави.

Після пожежі на вулиці Богдана Хмельницького в Києві правоохоронці відкрили кримінальне провадження, а чиновники тепер міркують, як повернути аварійний будинок у власність держави. Споруда, що пережила дві світові війни, нині гине під натиском сучасних реконструкторів, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Пам’ятка архітектури в самісінькому центрі Києва за останні роки пережила кілька аварій. За збігом обставин, за два роки до того, як виникла пожежа у цій будівлі, поруч у пятиповерховій прибудові стався обвал усіх перекриттів. Тоді під завалами загинуло двоє робітників, що працювали усередині – і попри масштаб та розголос крапки у тій справі досі не поставлено.

КМДА та нардепи гадають, як повернути аварійний будинок у центрі Києва у власність держави

КМДА та нардепи гадають, як повернути аварійний будинок у центрі Києва у власність держави

Історія перипетій будинку триває вже друге десятиліття. Іще 2003 року Шевченківська райадміністрація в обхід міської  уклала договір із фірмою "Геоінвест", керівником якої на той час була Ірина Бойко – дружина депутата Віктора Бойка. Умовою стало те, що компанія інвестуватиме в реконструкцію будівлі. Квартири були перепродані ще чотирьом фірмам, врешті частину осель придбав бізнесмен Євген Казьмін. Було створене об’єднання співвласників будинку – і між Казьміним та Бойко виник конфлікт. "Вони почали між собою розподіляти майно – хтось хотів щось більше забрати", - твердить спеціаліст відділу інспекції державного контролю об’єктів культурної спадщини та археологічного нагляду департаменту культури КМДА Вартан Азатьян. 

Ірина Бойко дійсно нарікає на Казьміна. "Власник Казьмін Євген Васильович, котрий не хоче будувати цей дім, не хоче проекту, він хоче його зносити", - каже співвласниця будинку. Вона вважає, що пожежа виникла не випадково, а через те, що ОСББ розпочало роботи з реконструкції. Два роки тому реконструкцію розпочав сам Казьмін, але знайдений для цієї справи виконроб зі своїми підлеглими почали демонтаж підтримкових конструкцій – тоді перекриття і впали. Виконроба затримали, він провини не визнав і наголошував, що суворо дотримувався умов договору. Правоохоронці твердять, що перевірили всіх, зокрема і компанії-замовниці робіт, але достатньої для висунення підозр кількості доказів не здобули.

Самого Казьміна затримували, але не за порушення з будинком, а за фінансування сепаратизму – як виявилося, бізнесмен будував на території окупованого Криму житлові комплекси, квартири в яких згодом дарував ФСБівцям та кримським правоохоронцям. Підозрюваного взяли під варту, але вже за кілька місяців справу закрили, а Казьміна відпустили. ТСН намагалася зв'язатися з бізнесменом, але на телефонні дзвінки він не відповів.

У мерії твердять, що ні в якому разі не дозволять будувати на місці історичного будинку щось нове, однак яким чином повернути аварійну споруду в державну власність, не знають. Міські урядники кивають на центральну владу – зокрема, міністерство культури. Там заперечують і називають це компетенцією муніципальних посадовців. "Оскільки пам’ятка місцевого значення, то ініціатива за місцевим, за київським органом охорони культурної спадщини", - пояснила заступник міністра культури Тамара Мазур.

Кореспондент ТСН Антон Страшко

Повʼязані теми:

Наступна публікація