Комунальний вибух у Голосіївському районі міг повторитися на Хрещатику

Комунальний вибух у Голосіївському районі міг повторитися на Хрещатику

Фото: Twitter/@NATObandera

Енергетики провели випробування мереж у центрі столиці.

У Києві пройшли перевірку лише 30% тепломереж, тому схожі на нещодавній вибух гейзеру з-під асфальту можуть повторитися цього літа де завгодно і коли завгодно. Місце комунальної аварії в Голосіївському районі розчищали за допомогою крану та екскаватора, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Попри резонансну подію, у диспетчерському пункті столичної ТЕЦ знову підвищували тиск – гідравлічні випробування цього разу стосувалися Хрещатика. З існуючих 15 атмосфер тиск підняли на чверть вище за норму – до 24. При аварії в Голосіївському районі диспетчери спостерігали різке падіння одразу до 15, але цього разу тиск теж падав, але поступово і всього на кілька пунктів. Це означає невелике пошкодження труби, яке мають знайти, полагодити та знову перевірити тиском. "Цього року ми провели близько 30% випробувань – у нас уже 550 пошкоджень", - розповів головний інженер теплових мереж Антон Васильєв.

Комунальники ліквідовують наслідки прориву труби в Голосіївському районі столиці

Комунальники ліквідовують наслідки прориву труби в Голосіївському районі столиці

Торік під час гідравлічних випробувань знайшли півтори тисячі аварійних ділянок. У "Київенерго" пояснюють, що якби труби прорвало взимку – наслідки були куди більшими. Альтернатива гідравлічним випробуванням є, і про неї українські тепловики знають. "У Європі є контроль стану трубопроводу. Є аудит і стан онлайн, там гідравлічні випробування не потрібні", - визнає головний інженер ТЕЦ-5 Ігор Ласкавий. Але схожа система коштує великих грошей, відтак її запровадження автоматично підніматиме і без того високий тариф за тепло, пояснюють тепловики.

Експерти ж звинувачують енергетиків у тотальній економії. "Влітку собівартість гарячої води піднімається втричі, і, щоб не втрачати прибутки, вони придумали гідравлічні роботи", - вважає директор аналітичного центру "Інститут міста" Олександр Сергієнко. Такі роботи порівнюють із мінами раптової дії – місце нового вибуху ніхто не може спрогнозувати, і з кожним роком імовірність трагічних наслідків тільки зростатиме.

Кореспондент ТСН Ігор Бондаренко

Повʼязані теми:

Наступна публікація