Комунальник обікрав кілька ліфтів і змусив киян місяцями підніматися пішки додому

Комунальник обікрав кілька ліфтів і змусив киян місяцями підніматися пішки додому

Найгірше, що дехто виявився взагалі ув’язненим у власній оселі.

Третина з 300 ліфтів, які не працюють у столиці, зупинилися внаслідок крадіжок обладнання. Такі підіймачі найважче піддаються ремонту, який розтягується іноді на роки, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Як це бути ув’язненою у власній квартирі і бачити весну лише із балкона на 10-му поверсі -  на старості літ знає Лариса Миколаївна. Жінці 91 рік, понад місяць вона фактично живе на балконі своєї однокімнатної квартири. "Увесь час дивлюся на цей каштан – люблю повітря", - каже киянка. Понад місяць тому в її домі на вулиці Златоустівська, 46 грабіжник понівечив і розікрав усю ліфтову станцію – відтоді ліфт не працює.

У Києві більшість зламаних ліфтів не працюють через крадіжки обладнання

У Києві більшість зламаних ліфтів не працюють через крадіжки обладнання

Сусідам добиратись іще вище – на 12-й поверх. Трирічна Даша та 82-річний Віктор уже знають в цій дорозі кожну сходинку. Найгірше, з чим зіткнулися люди в цій ситуації – це байдужість посадовців. Мешканці будинку кажуть, що стукали в усі двері, але так і залишилися наодинці зі своєю проблемою. Це тим більш дивно, що ліфт знищив працівник комунальної компанії, з якою дім уклав договір про обслуговування. Він вкрав деталі так, що ремонту конструкція вже не підлягає – потрібна повна заміна вартістю кількасот тисяч гривень.

Злочинця затримали, нині він в слідчому ізоляторі чекає суду та вироку. Таку саму крадіжку він зробив і в сусідньому домі. Жителі висоток упевнені, що за свого підлеглого комунальна компанія має відповідати. Однак там вважають інакше – людям пояснили, що готові були б компенсувати збитки, якби йшлося про службову недбалість, а не вандалізм. "Яке це має значення? У нього були ключі – можливості туди потрапити! А хто йому дав ключі? Керуюча компанія", - дивуються люди.

В суперечках із облуговуючою компанією з’ясовується, що ремонт ліфтів буде коштувати до 300 тисяч гривень. Мешканці будинку кажуть, що зверталися не лише в комунальні інстанції – допомоги просили і в депутата їхнього округу. Однак всі прохання проігнорували. Голова ж Шевченківського району в коментарі ТСН обнадіює – за літо пробуватимуть допомогти.

Кореспондент ТСН Світлана Березівська

Повʼязані теми:

Наступна публікація