Комунальна безвихідь: у Києві оголосили шокуючий відсоток зношеності столичних тепломереж

Комунальна безвихідь: у Києві оголосили шокуючий відсоток зношеності столичних тепломереж

Фото: Київенерго

Кількість проривів труб щодня вимірюється десятками.

Цьогоріч у столиці зафіксували 10 тисяч пошкоджень тепломереж. Щодоби стається до півсотні нових проривів, які в опалювальний сезон залишають цілі будинки без тепла і гарячої води, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Міська адміністрація і "Київенерго" регулярно звітують про обсяги виконаних ремонтних робіт, однак вирішити проблему кардинально наразі не можуть. У будинках на Подолі опалення ще навіть і не вмикали – спершу пояснювали це проблемою на котельні, а потім проривом труби, далі електрики заявили, що під час робіт тепловики порвали електродріт і зникли. Така ситуація зовсім непоодинока, і подекуди пояснення комунальників люди сприймають за відмовки.

Столичні тепломережі знаходяться в аварійному стані

Столичні тепломережі знаходяться в аварійному стані

На відновлення наслідків лише однієї аварії витрачають щонайменше 10 тисяч гривень. Із початку опалювального сезону в столиці сталося 800 аварій. "Щороку збільшується на 14% зношеність. Зараз 70% зношеність теплових мереж", - пояснює головний інженер Анатолій Васильєв. У КМДА пояснюють, що на оновлення інфраструктури одного тільки теплового блоку потрібно понад 600 млн доларів – це колосальні для міста кошти, який у бюджеті просто немає. Тому влада діє старим методом – обранням найгостріших об’єктів і роботою хоча б на них.

Аварійні бригади у більшості випадків лише накладають латки на труби, а такий ремонт тримається не довше одного сезону. Чимало киян нарікають, що котловани в їхніх дворах з’являються регулярно – щороку, а то й частіше. Без опалення досі живуть дві сотні столичних будинків, а черга на ремонт труб гарячого водопостачання тягнеться ще з вересня. Фахівці в один голос попереджають, що чекати на суттєве покращення ситуації підстав немає.

Кореспондент ТСН Оксана Муляр

Повʼязані теми:

Наступна публікація