Коли пацієнтка звернулася до поліції, стоматолог намагався її вбити: у Києві судять лікаря-шахрая

Коли пацієнтка звернулася до поліції, стоматолог намагався її вбити: у Києві судять лікаря-шахрая

Фото: Київ Оперативний

За словами колишнього тестя, підозрюваний перерізав гальмівний шланг в машині своєї тещі.

У Києві заарештували 33-річного лікаря-стоматолога, якого пацієнти звинувачують у недбальстві, шахрайстві і замаху на вбивство. У суді, де горе-лікарю обирали запобіжний захід, він заперечував свою провину і навіть погрожував прокурору. У 2020 році стоматолог, незважаючи на безліч скарг і заяв в поліцію з боку постраждалих пацієнтів, ще перебував на волі і навіть продовжував вести прийом.

Нині стоматолога затримали. Йому висунули підозру за цілою низкою статей. Більше того, виявилося, що постраждали від його дій пацієнтів більше, ніж було відомо раніше.

"Факти" написали про нові обставини, що розкрилися у цій жахливій історії.

Поки лікував пацієнтку, змінив шість клінік

Уважний, інтелігентний, вміє доступно розповісти про лікування і заспокоїти. Саме таке враження 33-річний стоматолог справляв на пацієнтів під час першої зустрічі.

"Що-що, а викликати симпатію до себе ця людина вміє, - розповіла  київська пенсіонерка Лариса Байдаченко. - Я вперше прийшла до нього на прийом 15 липня 2019 року. У мене були проблеми з зубами, необхідно було ставити імпланти... Ми підписали договір і почали лікування. Відтоді приблизно два рази на тиждень я їздила до нього на процедури. Він повинен був поставити мені десять імплантів. Імплант встановлюється в ясна, і я його не бачила - результат можна побачити тільки тоді, коли вже будуть стояти коронки. Але я не сумнівалася, що стоматолог виконує свою роботу. Він робив мені анестезію, свердлив - і такі процедури були на кожному прийомі ".

Фото: ICTV

Але з часом деякі речі почали насторожувати, каже Лариса Байдаченко. По-перше, непунктуальність лікаря. Одного разу жінці довелося чекати на нього шість годин. По-друге, він за весь час лікування змінив шість клінік і кожного разу знаходив виправдання. Мовляв, то обладнання не таке, то щось зламалось.

"І ще нам з чоловіком (який теж лікувався у цього стоматолога – ред.) не подобалася його раптовість. Ми, як і годиться, кожну процедуру оплачували просто в клініці. Але, крім цього, він міг подзвонити в будь-який день, навіть пізно ввечері, і сказати: "Я зараз буду біля вашого будинку, винесіть мені таку-то суму". Те йому терміново потрібно викупити мої абатменти (частина імпланта), то якийсь препарат. І кожен раз гроші потрібні були негайно", - розповіла пенсіонерка.

"Із 10 імплантів встановлені були лише чотири, і ті погано"

Коли після чергового прийому у Лариси Байдаченко почалося запалення, вона зробила рентген. Знімок показав, що з десяти імплантів, які їй нібито встановив стоматолог, в наявності були лише чотири. І ті встановлені погано.

Слідом за мною знімок зробив чоловік. У нього замість чотирьох стояв всього один імплант.

До речі, одного разу, коли чоловік був у нього на прийомі, сталася ще одна дика ситуація - у нього зник гаманець. На щастя, чоловік вчасно це помітив і підняв скандал. Стоматолог клявся, що нічого не брав. Але чоловік не заспокоювався, і потім його гаманець випадково з'явився під стоматологічним кріслом, де ще кілька хвилин тому нічого не було.

Зараз у Лариси проблем з зубами ще більше, ніж було до звернення до стоматолога:

"У цього стоматолога ми з чоловіком віддали 200 тисяч гривень. Гроші нам, пенсіонерам, на лікування давали діти", - каже жінка.

Виявляється, є люди, які втратили ще більші суми. Наприклад, його пацієнтка Тетяна Коломієць втратила понад 330 тисяч гривень.

Зняв з карти 78 тисяч, а коли пацієнтка звернулася до поліції, намагався її вбити

Історія Тетяни Коломієць шокує. Їй стоматолог теж повинен був встановити імпланти. І теж цього не зробив - замість обіцяних п'яти поставив один. Лікар настільки втерся до жінки в довіру, що став приходити до неї додому - спочатку під приводом, що хоче зробити якісь процедури, а потім і зовсім просто так. Після його візитів з Тетяною відбувалося щось дивне - у неї заплітався язик, вона не могла зв'язати двох слів, а на ранок нічого не пам'ятала. Дочка Тетяни Вероніка пізніше здогадалася, що стоматолог підмінив її мамі таблетки від тиску… У березні 2020 року біля Тетяни Коломієць зникла одна з банківських карток. Але жінка виявила це не відразу. А 4 березня в різних банкоматах з цієї карти в цілому було знято 78 тисяч гривень.

"Пізніше, отримавши від банку фотографії з камер відеоспостереження біля банкоматів, ми побачили, що знімав гроші саме стоматолог.  А 25 червня маму госпіталізували", - розповіла дочка пацієнтки.

Це сталося після чергового прийому у стоматолога. Тетяна пам'ятає, як після процедур стоматолог запропонував підвезти її додому, а дорогою пригостив кавою. Прокинулась жінка вже в лікарні. Встановлені біля її будинку камери зафіксували, що стоматолог підвіз Тетяну до дому. Жінка була в напівнепритомному стані, падала на асфальт і не могла йти. На відео видно, як стоматолог схопив її, лежачу на землі, за руку і поволік до під'їзду, а потім - до ліфта.

" Квартира була під охороною, і мама в тому стані ніяк не могла відключити сигналізацію. Тому, тільки-но відкрилися двері, сигналізація спрацювала - і вже за кілька хвилин приїхали співробітники охоронної фірми. Вони виявили маму на підлозі без свідомості. Двері квартири були відчинені. Стоматолог вже встиг втекти. А разом з ним зникли мамині ноутбук і айфон. Він встиг забігти в квартиру, взяти ці речі і піти. У той же день з маминого "Приват 24" були відправлені 48 тисяч гривень на рахунок невідомої нам жінки", - розповіла дочка Тетяни Вероніка.

"Якби ґрати не були пофарбовані, удар струмом був би смертельним…"

Після того, як Тетяна звернулася в поліцію, стоматолог і зовсім спробував її вбити. Встановлені в під'їзді жінки камери зафіксували, що пізно ввечері він піднявся на її поверх і провів дроти від електрощитка до металевих ґрат, які закривають тамбур. Вночі у Тетяни зникло світло. Жінка вийшла з квартири, доторкнулася до ґрат, і її вдарило струмом. Пізніше електрик пояснив, що, якби ґрати не були пофарбовані, удар струмом був би значно сильніше.

Перерізав гальмівний шланг у машині своєї тещі

У замаху на життя стоматолога звинувачує і його колишня теща - власниця першої стоматологічної клініки, в якій він працював.

Після його скандального звільнення з цієї клініки (пов'язаного з численними скаргами пацієнтів), розлучення і судового процесу з приводу опіки над дитиною, стоматолог, як розповів його колишній тесть Ігор Сушко, перерізав гальмівний шланг в машині своєї тещі.

Перед судовим засіданням інсценував інсульт

Вперше стоматолога затримали у вересні 2020 року - за те, що отруїв клофеліном і пограбував жінку в Дарницькому районі Києва. Але тоді його відпустили з-під варти під заставу.

Тепер же, коли йому висунуті інші звинувачення і Тетяна Коломієць, і Лариса Байдаченко з чоловіком і ще одна його пацієнтка офіційно визнані потерпілими, стоматолога заарештували.

Наприкінці березня, за даним Київської міської прокуратури, лікарю-стоматологу повідомлено про підозру у вчиненні замаху на вбивство, розбійних нападах, крадіжці, шахрайстві у особливо великих розмірах. Речниця Київської прокуратури Надія Максимець додала, що після того, як в суді стоматолог став погрожувати прокурору, йому поставили ще одну статтю - "Погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу".

"Розслідування дійсно зрушило з мертвої точки. Справами Тетяни Коломієць і подружжя Байдаченків зараз займається Головне слідче управління міста Києва, і, наскільки мені відомо, прокуратурою Києва вже витребувані матеріали з Броварського райуправління поліції, де зареєстровано провадження за фактом замаху на життя колишньої тещі стоматолога. Не виключено, що ці справи об'єднають", - розказав адвокат потерпілих Микола Тимощук. Він додав, що нині проходять судово-медичні експертизи.

Зазначимо, що перед судовим засіданням, на якому лікареві повинні були обирати запобіжний захід, він намагався інсценувати інсульт. Його відвезли до лікарні швидкої допомоги, де з'ясувалося, що інсульту не було.

Одна справа вже у суді

Тим часом справу про отруєння клофеліном жінки в Дарницькому районі столиці (за що лікаря-стоматолога затримували минулої осені - ред.) вже передали до суду.

Нагадаємо, у Вінницькій області шахрай телефоном представився лікарем і видурив у пенсіонерки 42 тисячі гривень. Згодом афериста затримали.

Повʼязані теми:

Наступна публікація