"Коктейль з усієї таблиці Менделєєва". Дніпро забруднюється хімікатами, цвіте, а тому швидко міліє

"Коктейль з усієї таблиці Менделєєва". Дніпро забруднюється хімікатами, цвіте, а тому швидко міліє

Фото: скриншот з відео

Екологи нарахували 56 мілин.

У Києві міліє головна річка країни - Дніпро. Екологи нарахували 56 мілин, але це не кінець. Річка цвіте, забруднюється хімікатами і заростає надто швидкими темпами, йдеться у ТСН.19:30.

На станції човнів неподалік столичного мосту Патона майже не видно води через латаття і водяний горіх. Активісти і екологи влаштували пресконференцію посеред річки, аби наочно продемонструвати проблеми Дніпра. Таких мілин у столиці - 56. Спікери - по коліна у воді.

"Його перегородили дамбами і він втратив течію. Річка не в змозі змити те, що в неї падає, коктейль з усієї таблиці Менделєєва. У Києві дві тисячі мийок, вода з яких разом з хімічними засобами стікає у Дніпро. Фосфати – добриво для водоростей. Дніпро цвіте", - каже голова Асоціації рибалок України Олександр Чистяков. 

Екологи прогнозують, що таких мілин буде більше. Мілини – це природній процес змішування піску. Якби ж не водна рослинність - вона їх фіксує.  Рослин більшає через забруднення, а тому вода цвіте.

Приміром, неподалік пам'ятника засновникам Києва теж мілина. Вздовж берега – зарості очерету. Ще три роки тому тут була річка, а зараз - берег.

Це справа неконтрольованих неочищених скидів у Дніпро. Влітку 2016 року ТСН провела в експедиції по Дніпру. Провела 20 днів та здолали понад тисячу кілометрів шляху. Під час подорожі бачили неконтрольовані скиди підприємств у річку, зелену та білу піну, чорну воду, червоні від заліза та інших скидів поля, нафтову плівку.

Проблеми у Києві знають у КП "Плесо". Утім, кажуть, що щось вирішити не вповноважені. Дніпром опікується Державне водне агентство. ТСН там відмовилися прокоментувати ситуацію.  

Кореспондентка ТСН Тетяна Фруктова.

Повʼязані теми:

Наступна публікація