Екологи нарахували 56 мілин.
У Києві міліє головна річка країни - Дніпро. Екологи нарахували 56 мілин, але це не кінець. Річка цвіте, забруднюється хімікатами і заростає надто швидкими темпами, йдеться у ТСН.19:30.
На станції човнів неподалік столичного мосту Патона майже не видно води через латаття і водяний горіх. Активісти і екологи влаштували пресконференцію посеред річки, аби наочно продемонструвати проблеми Дніпра. Таких мілин у столиці - 56. Спікери - по коліна у воді.
"Його перегородили дамбами і він втратив течію. Річка не в змозі змити те, що в неї падає, коктейль з усієї таблиці Менделєєва. У Києві дві тисячі мийок, вода з яких разом з хімічними засобами стікає у Дніпро. Фосфати – добриво для водоростей. Дніпро цвіте", - каже голова Асоціації рибалок України Олександр Чистяков.
Екологи прогнозують, що таких мілин буде більше. Мілини – це природній процес змішування піску. Якби ж не водна рослинність - вона їх фіксує. Рослин більшає через забруднення, а тому вода цвіте.
Приміром, неподалік пам'ятника засновникам Києва теж мілина. Вздовж берега – зарості очерету. Ще три роки тому тут була річка, а зараз - берег.
Це справа неконтрольованих неочищених скидів у Дніпро. Влітку 2016 року ТСН провела в експедиції по Дніпру. Провела 20 днів та здолали понад тисячу кілометрів шляху. Під час подорожі бачили неконтрольовані скиди підприємств у річку, зелену та білу піну, чорну воду, червоні від заліза та інших скидів поля, нафтову плівку.
Проблеми у Києві знають у КП "Плесо". Утім, кажуть, що щось вирішити не вповноважені. Дніпром опікується Державне водне агентство. ТСН там відмовилися прокоментувати ситуацію.
Кореспондентка ТСН Тетяна Фруктова.