КМДА може переїхати з Хрещатика до проблемного бізнес-центру

Дата публікації
Перегляди
1722
Поділитись:
WhatsApp
Viber
КМДА може переїхати з Хрещатика до проблемного бізнес-центру

КМДА на Хрещатику / Фото: Київська міська рада

Переговори щодо переїзду перебувають у активній фазі.

Столичні органи влади можуть переїхати з центру столиці до бізнес-центру на перетині проспекту Перемоги та Повітрофлотського проспекту. Про такі плани розповів в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна" гендиректор Київського інвестиційного агентства (КІА) Олег Містюк. Зокрема йдеться про переїзд КМДА з Хрещатика та столичної міськради до БЦ, який являє собою дві 27-поверхові вежі.

"Наразі власником (недобудованого БЦ) є виходець із KDD Group, проект повністю закредитований державним Укрексімбанком... Ми вийшли на фінальну точку в переговорах із власником і банком щодо комерційних умов фінансування добудови будівлі. Нам не вистачає лише рішення Київради, яке дозволить підписати контракт на $370 млн", - повідомив Містюк.

Містюк зазначив, що таким чином може вирішитись проблема недобудови бізнес-центру і кредитор Укрексімбанк зацікавлений в такому переїзді. Також свою попередню згоду закладати до бюджету міністерств відповідну статтю дав мінфін, а кілька міністерств висловили зацікавлення у переїзді до бізнес-центру.

"Інтерфакс-Україна" пише, що у травні 2012 року KDD Group, яка опинилась у фінансовій скруті, уклала угоду про продаж американській Cimbrorum Holdings LLC за $202,4 млн проекту офісно-готельного комплексу Sky Towers у центрі Києва і житлового комплексу "Зазим'я". З цієї суми KDD отримає коштами $12 млн, тоді як решту суми становили зобов'язання, зокрема $168,4 млн державному Укрексімбанку (Київ). Тоді банк збільшив кредитну лінію для добудови Sky Towers до $193 млн, а позичальником було ТОВ "Агенція офісного будівництва".

Згідно з держреєстром, її бенефіціаром є австралієць Девід Ізраел. Будівництво здійснювалося аж до 2015 року, проте досягло 27 поверхів за проектних 47, після чого було зупинено. На кінець 2016 року в балансі ТОВ обсяг незавершеного будівництва оцінювався у 2,34 млрд грн, а загалом основні засоби - в 4,42 млрд грн.

Що ж стосується вивільнених площ у центрі Києва, їх планується віддати під офіси.

"Переїзд дасть змогу консолідувати муніципалітет і звільнити центральну частину міста від бюрократів із можливим перепрофілюванням (будівлі на Хрещатику) на офіси, зокрема для стартапів, айтішників, малого та середнього бізнесу", - пояснив Містюк.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1722
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація