Кличко закликає не допустити урізання бюджетів ОТГ на користь районів

Кличко закликає не допустити урізання бюджетів ОТГ на користь районів

Фото: УНІАН

Проєкт закону про бюджет на 2021 рік може фінансово обмежити бюджети ОТГ

Проєкт Закону про Державний бюджет України на 2021 рік може містити обмеження фінансової спроможності бюджетів територіальних громад на користь районів.

Про це мер Києва, голова Асоціації міст України Віталій Кличко заявив під час засідання правління Асоціації міст України, яке відбулося сьогодні в Києві.

Чинна редакція бюджетного кодексу передбачає дублювання доходів та видатків на одній і тій самій території одночасно до бюджетів міст обласного значення та районів. Вже 15 вересня уряд має подати до Верховної Ради проєкт Закону про Державний бюджет України на 2021 рік, який може містити обмеження фінансової спроможності бюджетів територіальних громад на користь районів, адже відсутній розподіл бюджетів між районами та громадами. Отже, є нагальна потреба у розмежуванні бюджетів між базовим та районним рівнем", – сказав Віталій Кличко.

Він зауважив, що для вирішення цієї проблемної ситуації АМУ спільно з окремими народними депутатами розробили та зареєстрували законопроєкт "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо приведення у відповідність положень бюджетного законодавства у зв’язку із завершенням адміністративно-територіальної реформи" (№3614). Останній встановлює рівні умови формування дохідної бази бюджетів місцевого самоврядування для "нових" сільських, селищних, міських територіальних громад в обсягах, що були у міст обласного значення та ОТГ. Доходи та видатки районних бюджетів суттєво обмежуються. Законопроєкт практично закладає основу дворівневого місцевого самоврядування: громада – область. Наразі проєкт схвалено тільки в першому читанні.

"Асоціація міст України працюватиме над тим, щоби за підготовки проєкту Державного бюджету на 2021 рік не допустити формування районних бюджетів за рахунок бюджетів територіальних громад та домогтися схвалення необхідного для вирішення цих питань законопроєкту №3614", – додав Віталій Кличко.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Держбюджет-2020
Наступна публікація