Кличко вирішив застовпити за собою Київ напередодні інавгурації Зеленського

Кличко вирішив застовпити за собою Київ напередодні інавгурації Зеленського

Фото: УНІАН

Мер міста хоче, щоби новий президент не впливав на столицю.

Мер Києва Віталій Кличко хоче урізати повноваження нового президента в столиці. Відповідну пропозицію він подав до Київради акурат напередодні інавгурації Володимира Зеленського, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Зараз Віталій Кличко суміщає одразу три функції. Він - голова столиці, тобто обраний мер. Також він очолює столичну раду – тобто спікер. А ще він голова Київської міської державної адміністрації – на цю посаду його призначив Петро Порошенко, а от Зеленський теоретично може її відібрати, бо має таке право. Відтак очільник Києва вирішив боротися за свої повноваження заздалегідь і перетягти права та обов’язки КМДА до підконтрольних йому органів влади.

Рецепт не новий – так робили свого часу Олександр Омельченко та Леонід Черновецький. Їхніми слідами пішов і Кличко: на четвертий день після поразки Порошенка на виборах він подав на розгляд до Київради проект рішення про виконавчі органи міськради, котрі підмінять функції адміністрації. "Крок абсолютно прогнозований. Це рішення Київської міської ради, вони створюють виконавчий орган, теж його називають Київська міська адміністрація, в дужках пишуть "виконавчий орган Київської міської ради", передають туди повноваження, і все", - каже нардеп Сергій Власенко.

"Це, звичайно, доступ до ресурсів. І, зрозуміло, що, якщо всі повноваження сконцентровані в одній особі, немає суперечок про перерозподіл того чи іншого. Повноваження – це доступ чи то до бюджетних коштів, чи то до управлінських рішень", - пояснює нардеп Валерій Карпунцов. У проекті рішення автори посилаються на закон про децентралізацію влади, а секретар Київради вважає, що Кличку бракує повноважень. "Якщо є міський голова, якого обрали кияни, він несе повну відповідальність за все, що відбувається в місті. Ніколи міський голова не пояснить, що не має впливу на район, на адміністрацію, на той чи інший департамент", - каже Володимир Прокопів.

Але не всі депутати Київради поділяють ці погляди. Член постійної комісії з питань місцевого самоврядування, регіональних та міжнародних зв’язків Сергій Гусовський вважає, що в Кличка забули про найголовніше. "Ми бачимо просто гру, імітацію боротьби за місцеве самоврядування. Водночас, як реально за пропозицію повернути райради не голосують. Водночас є намагання переналаштувати процеси, щоби зберегти чинний формат роботи всіх цих дійсних адміністрацій", - каже він.

Юристи вважають, що Кличко вирішив попсувати нерви Зеленському й окреслити перед ним свою територію. "З погляду тролінгу перших тижнів перебування на посаді новообраного президента, так, очевидно, що це можливо. І чимало кроків таких зроблено, щоб ускладнити йому життя", - каже екс-міністр юстиції Олександр Лавринович. Такі фахівці не впевнені, що план Кличка є перспективним, бо документ суперечить Конституції і закону про столицю України. Там чітко прописано, що КМДА – це виконавчий орган столиці і його голову призначає президент.

Кореспондент ТСН Дмитро Святненко

Повʼязані теми:

Наступна публікація