Мер Кличко воліє створювати робочі місця в Польщі, хоча в Європі визнають українські трамваї кращими - блогер

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Мер Кличко воліє створювати робочі місця в Польщі, хоча в Європі визнають українські трамваї кращими - блогер

Трамвай, "Татра-Юг" / Татра-Юг / Facebook

Перевагу віддали польським трамваям.

Мер Києва Віталій Кличко принципово відмовляється закуповувати для Києва українські трамваї, віддаючи перевагу польським.

Така позиція міського голови повинна стати предметом для вивчення НАБУ, заявив блогер і політичний експерт Кирило Сазонов.

"Всі знають, що я фанатичний прихильник локалізації виробництва в Україні. І чим складніше і наукомістке виробництво - тим краще. Я не хочу, щоб українські інженери їхали до Польщі на полуницю. Я хочу, щоб ми виробляли серйозну продукцію тут. Це робочі місця, це Пенсійний фонд, це податки на армію, медицину і майбутнє. і я засмучуюся, коли стикаюся з зворотними прикладами", - написав Сазонов.

Як приклад він навів вироблені на заводі "Південмаш" трамваї "Татра-Юг". "Отже, в Україні є відомий завод" Південмаш". Перебуває він у Дніпрі і, серед іншої цікавої продукції, виробляє трамваї "Татра-Юг". Можливо, ви про них не чули, але зате з ними знайомі за кордоном. І з задоволенням їх купують. Так, українські трамваї виграють тендери в Європі. За ціною і якістю обганяють місцевих. і не тільки в Європі. що можна вважати підтвердженням того, що наші трамваї - надійні, комфортні і сучасні", - підкреслив екпсерт.

Він нагадав, що ще в 2017 році компанія виграла тендер на поставку 15 зчленованих трамвайних вагонів в Єгипет. А буквально днями перемогла в тендері на вже 17 25-метрових вагонів в Румунію. Причому, "Татра-Юг" виграла в конкурсі, де серед інших брала участь польська Pesa.

"Молодці. Респект. Навіть на зовнішніх ринках конкурують успішно. Здавалося б, на внутрішньому взагалі немає проблем. Чи не вгадали. Є. У 2018 році "Татра-Юг" виграла тендер на поставку 10 трамваїв Києву, проте за станом на липень минулого року місто купив тільки один трамвай. Це навіть стало причиною для дзвінка президента Зеленського меру Кличко - пам'ятаєте?", - зазначив політолог.

За його словами, Кличко потім виправдовувався, мовляв, трамваї Pesa надійні, а наші весь час ламаються.

"Але як це співвідноситься з тим, що" Татра-Юг" виграє у Pesa тендери? В Європі визнають, що наші трамваї - краще, а мер української (!!!) столиці воліє створювати робочі місця в Польщі. Ну, наші робітники і інженери з Дніпра в перспективі туди і переїдуть, мабуть. раз їх кваліфікація тут не потрібна. Виходить, Кличко принципово не хоче підтримувати вітчизняного виробника, раз категорично відмовляється закуповувати для Києва українські трамваї. Цікаво тільки, на чому ґрунтується така "принциповість" і немає чи тут приводу для антикорупційного розслідування? я б на місці НАБУ звернув на ці факти пильну увагу. Ну не вірю я, що український завод виграє тендер в ЄС за ціною і якістю, але програє вдома. Це суперечить логіці", - констатував Кирило Сазонов.

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація