Кличко розповів, коли у квартирах киян буде тепло 

Кличко розповів, коли у квартирах киян буде тепло 

Фото: pixabay.com

Мережа опалення у Києві – найбільша в Україні і одна з найбільших в Європі. 

Житлові будинки Києва підключать до опалення, коли середньодобова температура знизиться до +8 градусів.

Про це в ефірі телеканалу “Київ” заявив мер столиці Віталій Кличко, - пише Укрінформ. 

“Що стосується лікарень, дитсадків та шкіл, - можемо розпочати подачу тепла, не чекаючи зниження температури до вказаних показників. Якщо є заявки від закладів, ми їх підключатимемо до опалення”, - зазначив Кличко.

Мережа опалення у Києві – найбільша в Україні і одна з найбільших в Європі, тому, аби тепло після старту опалювального сезону дійшло до кожної квартири в більш як 11 тисяч багатоквартирних будинків, технологічно необхідно близько тижня.

Як зігріваються українці без опалення

Як зігріваються українці без опалення

Одних лише труб теплопостачання в столиці – майже 3 тис. км, які роками не ремонтувалися. Нині, за словами Кличка, перекладають тепломережі, яким 30, а то й 40 років”.

За нормами оптимальна температура у квартирі під час опалювального сезону - близько +18 градусів.

Споживача теж може вплинути на температуру. Наприклад, утеплити вікна, двері тощо. 

«Якщо ж ви як споживач виконали все, а в квартирі холодно, просимо звертатися на гарячу лінію 1557”, - зазначив мер Києва.

Нагадаємо, 2 серпня набув чинності закон "Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання". Він передбачає обов'язкове встановлення лічильників.

"Оператори зовнішніх інженерних мереж мають встановити лічильники. Якщо оператор не зробить, на нього, а не на споживача, накладатимуть штраф. При цьому, у споживача залишається право самостійно купити лічильники. Але люди за це платити не зобов'язані. Лічильники тепла мають бути встановлені протягом року, води для нежитлових будівель протягом одного року, а для житлових – протягом двох років", - заначив прем'єр-міністр Володимир Гройсман у Facebook.

Завдяки встановленню лічильників із обліку тепла і води населення платитиме менше, лише за спожиті ресурси. 

Повʼязані теми:

Наступна публікація