Кличко пояснив, що загрожує Києву у разі розподілу повноважень між мером і головою КМДА

Кличко пояснив, що загрожує Києву у разі розподілу повноважень між мером і головою КМДА

Фото: УНІАН

На думку мера столиці, систему управління містом буде розбалансовано.

На Київ очікує повторення ситуації, яка відбувалася за часів ставленика позбавленого звання президента України Віктора Януковича Олександра Попова, у разі поділу повноважень мера й очільника КМДА.

Про це заявив столичний мер Віталій Кличко під час пресконференції.

"Це буде розбалансована система управління містом. І цього допустити неможна. В законі "Про столицю" чітко зазначено, що обраний киянами київський міський голова призначається автоматично головою Київської міської державної адміністрації для ефективного управління містом", - сказав він.

Також Кличко закликав не трактувати закони на власний розсуд.

"Наміри такі були: 2010 року президент Янукович, не маючи представника, який мав підтримку "Партії регіонів" у місті Києві, усунув мера від виконання своїх обов’язків і призначив пана Попова на управління містом. Чим все закінчилося, ми всі знаємо. Ще 2003 року Конституційний суд, аналізуючи положення Конституції і закону "Про столицю", чітко сказав, що головою КМДА може бути призначена тільки особа, обрана київським міським головою", - додав мер Києва.

Окремо Кличко запевнив, що у разі, якщо посади мера та голови КМДА будуть розділені, він відстоюватиме "не свої інтереси, а право киян обирати керівника міста винятково у правовому полі".

Нагадаємо, раніше заступник керівника Офісу президента України Руслан Рябошапка підтвердив існування звернення голови ОП  Андрія Богдана до уряду з проханням подати необхідні документи для звільнення Віталія Кличка з посади керівника Київської міської державної адміністрації. Представник Офісу президента сподівається, що це питання буде вирішене на найближчому засіданні Кабінету міністрів. При цьому Рябошапка закликав не політизувати це звільнення. "Є норма закону, згідно з якою голова місцевої державної адміністрації призначається на термін повноважень президента України. Яка може бути політика у тому, що змінився президент і термін повноважень голови місцевої адміністрації закінчився?" – пояснив заступник голови ОП. 

Повʼязані теми:

Наступна публікація