Кличко попросив розпустити Київраду: як рішення мера сприйняли депутати

Кличко попросив розпустити Київраду: як рішення мера сприйняли депутати

Фото: УНІАН

Столичні депутати не змогли зібратися на засідання.

Мер Києва Віталій Кличко попросив парламент розпустити Київраду. Причина - чергове зірване засідання, на яке столичні обранці не можуть зібратися вже четвертий місять. Як на заяву Кличка відреагували у Київраді, у сюжеті ТСН.19:30.

Столичні депутати не змогли зібратися на засідання: зареєструвалося 38 обранців із 110. Хоча для кворуму потрібно щонайменше 62.

Із словом виступив мер Віталій Кличко. У виступі порівняв депутатів із силовиками, які проводили спецоперацію на мосту: "Вони готові були віддати життя, щоб місто Київ запрацювало".

Своєю чергою депутати працювати не прийшли. Мер робить висновок, що Київрада непрацездатна. "Саме тому я звертаюся до парламенту. Це звернення щодо розпуску ради і призначення дострокових парламентських виборів. Хай депутати йдуть і розказують киянам, як вони працювали", - сказав Кличко.

Столичні посадовці ігнорують засідання Київради як протест корупційній владі

Столичні посадовці ігнорують засідання Київради як протест корупційній владі

Депутати рішення сприйняли по-різному. Хтось рішення мера підтримує, бо виходу іншого немає. Інші розпуск вважають спробую шантажу.

Ті, хто засідання проігнорував, нагадують, що засідання Київради не відбуваються вже четвертий місяць. Частину переносив сам голова і його соратники. На сьогоднішнє ж не прийшли на знак протесту. "Ігнорування – це протест столичній владі, яка друкує рішення, які є корупційними, неефективними", - каже депутат Сергій Гусовський.

Дехто з депутатів хоче голосувати за недовіру міському голові. "Ми якраз, коли подавали документи в НАБУ про його злочини, сказали, що будемо збирати підписи і хочемо голосування за недовіру міському голові", - каже депутат Ілля Сагайдак.

Тепер слово за народними депутатами. Більшість парламентських фракцій про звернення Кличка дізналися від журналістів. Свою позицію узгоджуватимуть на засіданнях фракцій. Готові підтримати подання - партія "Слуга народу". Там вказували на проблеми в столиці і необхідність реформ. "У місті вже назріло перезавантаження. Якщо воно відбудеться на базі нового закону про столицю, дискусії щодо поновлення самоуправління в столиці підуть в історію", - каже нардеп Олександр Ткаченко.

Якщо подання очільника підтримають, то наступні перевибори можуть відбутися вже в грудні. Окрім того, столиця може отримати новий закон про столицю. Його зареєстрували у  Раді.

Кореспондент ТСН Олександр Романюк.

Повʼязані теми:

Наступна публікація