Кличко попросив Кабмін знизити ціну на газ для опалення дитсадків, шкіл і лікарень у Києві

Кличко попросив Кабмін знизити ціну на газ для опалення дитсадків, шкіл і лікарень у Києві

Фото: УНІАН

Столичний мер закликав провести урядову нараду і зменшити ціну на газ до собівартості у закладах соцсфери.

Очільник Києва Віталій Кличко закликав уряд знизити вартість природного газу, що використовується для виробництва та постачання послуг опалення та гарячого водопостачання закладів соціальної сфери.

Відповідного листа він надіслав прем’єр-міністру України Володимиру Гройсману.

За даними КМДА, нині для потреб бюджетних організацій виробництва теплової енергії, що використовується для обігріву та гарячого водопостачання лікарень, дитячих садків та шкіл, ціна природного газу складає 7,9 тис. грн за 1 тис. кубометрів, натомість у тарифі на виробництво теплової енергії ціна природного газу становить 4,94 тис. грн за 1 тис. кубометрів.

"Виникає фінансова різниця вартості природного газу, для якої не передбачене джерело погашення. Це спричинить виникнення додаткових боргів теплопостачальних підприємств за спожитий природний газ Києва та поставить під загрозу стабільне, безпечне проходження опалювального сезону", - наголосили в адміністрації.

Також у відомстві нагадали, що через заборгованість 30 травня «Київтрансгаз» припинив газопостачання ТЕЦ-6, що забезпечує гарячою водою Оболонь, Троєщину, Райдужний та Лісовий масиви Києва. У зв’язку з цим частина мешканців столиці понад місяць залишалась без необхідних послуг.

"Столична влада не може допустити, аби в нинішній ситуації заручниками різниці в тарифах стали 514 дитсадків, 483 школи, 150 лікарень і низка установ соціального захисту", - додали у КМДА, закликавши ініціювати урядову нараду, на якій питання буде вирішено в нагальному порядку.

Нагадаємо, відучора, 10 жовтня, у Києві почали підключати до опалення дитсадки, школи та лікарні.

Житлові будинки Києва підключать до опалення, коли середньодобова температура знизиться до +8 градусів. Мережа опалення у Києві – найбільша в Україні і одна з найбільших в Європі, тому, аби тепло після старту опалювального сезону дійшло до кожної квартири в більш як 11 тисяч багатоквартирних будинків, технологічно необхідно близько тижня. 

Повʼязані теми:

Наступна публікація