Кличко підтримав створення Меморіального центру Голокосту "Бабин Яр"

Кличко підтримав створення Меморіального центру Голокосту "Бабин Яр"

Віталій Кличко / Фото: facebook/Віталій Кличко

Про ідею створення Меморіального центру Голокосту "Бабин Яр" та своє ставлення до проєкту очільник Києва розповів міським депутатам на закритому засіданні Київради.

Кличко переконаний, що належне вшанування пам'яті жертв розстрілів у Бабиному Яру потребує створення великого меморіального комплексу на території урочища. Така політика цілком відповідає світовій практиці збереження історичної пам'яті про Другу світову війну.

Про це йдеться у матеріалі видання "Цензор" із посиланням на "Новинарню".

"І в Нью-Йорку, і в Тель-Авіві таких масових розстрілів не було – а подібні музеї є. Навіть є меморіали й музеї Голокосту в європейських державах, які напряму не мають відношення до таких подій. А у Бабиному Яру гуляють собаки, жарять шашлики, ніби нічого не було", – вважає київський очільник.

За словами Кличка, ідея виникнення Меморіального центру Голокосту виникла після візиту до Львова, зокрема музею "Територія Терору", присвяченого діям каральних органів СРСР під час радянської окупації міста. Для реалізації масштабного задуму до проєкту приєдналися приватні інвестори та меценати. Попри це, сам Меморіальний центр Голокосту "Бабин Яр" належатиме громаді міста Києва: 

"По-перше, цей проєкт не повинен бути політичним проєктом. По-друге, ні в якому разі не повинно бути якоїсь людини, яка каже: "Це мій проєкт!" Це проєкт громади міста Києва в першу чергу і всіх небайдужих, української і міжнародної спільноти", – заявив Віталій Кличко.

Об'єднання зусиль української та міжнародної громадськості для створення меморіального центру в Києві ніяким чином не нашкодить чесному та неупередженому вшануванню пам'яті загиблих, попри численні спекуляції в окремих колах громадськості та медіа.

"Що стосується концепту – я можу сказати, що цей проєкт має мету: долучити всіх небайдужих, і в жодному разі не зробити так, щоб Бабин Яр був приватизований завдяки комусь з олігархів. Абсолютно відкрито була зроблена громадська рада, архітектурна рада, наукова рада", – вважає міський голова.

Кличко відзначив, що до Наглядової Ради Меморіального центру Голокосту "Бабин Яр" входять представники української та світової громадськості, зокрема колишній народний депутат від партії "Голос" Святослав Вакарчук, президент Всесвітнього єврейського конгресу Рональд Лаудер, експрезидент Польщі Алєксандр Кваснєвський та інші. 

Фонд "Меморіал Голокосту "Бабин Яр" створили у 2016 році з метою зведення у Києві центру вшанування жертв Голокосту під час Другої світової війни. Головою Наглядової Ради фонду став керівник Єврейського агентства для Ізраїлю, відомий правозахисник Натан Щаранський.

Нагадаємо, урочище Бабин Яр у Києві стало місцем масових розстрілів євреїв, ромів, а також українців та представників інших національностей у роки Другої світової війни. Одним із наймасовіших вбивств за часи Голокосту став розстріл 33771 єврея у Бабиному Яру 29-30 вересня 1941 року за наказом німецької окупаційної адміністрації. Всього за період німецької окупації Києва в урочищі було вбито понад 100 тисяч людей. 

Повʼязані теми:

Наступна публікація