Кличко підписав угоду про будівництво метро на Троєщину

Кличко підписав угоду про будівництво метро на Троєщину

Фото: facebook/Віталій Кличко

Китайські компанії виділять кредит для зведення четвертої гілки метро у Києві.

Мер Києва Віталій Кличко підписав угоду з китайським консорціумом щодо будівництва четвертої гілки метро у столиці.

Про це повідомили у прес-службі міського голови.

"Зараз ми підписали меморандум про співпрацю з представниками компаній консорціуму China Railway International Group Co., Ltd. та China Pacific Construction Group. Ця угода означає, що це інвестиція і реалізація роботи четвертої гілки київського метрополітену, яка зв’яже два береги з Жулян до Троєщини. Через Подільсько-Воскресенський міст ця гілка повинна бути побудована", - заявив Кличко.

Як зазначається, підписана угода передбачає створення робочої групи із українських та китайських спеціалістів, яка розробить оптимальні технічні та фінансові рішення для реалізації проекту.

Вартість будівництва оцінюють у 2 млрд доларів США, при цьому 85% від прогнозованої вартості проекту буде забезпечено за рахунок кредиту від китайських фінансових установ.

"Можливість залучення цього кредиту розглядається Україною із наданням державної гарантії на повернення кредитних коштів. Термін повернення кредиту - від 15 до 20 років. При цьому процентна ставка буде предметом переговорів", - зауважив мер Києва.

Окремо він нагадав, що нині ведуться переговори щодо добудови Подільсько-Воскресенського мосту з німецькими інвесторами.

"Розвиток транспортної інфраструктури є одним із головних пріоритетів для столичної влади. Коли буде готовий міст, це дасть можливість для наступного кроку – будівництва четвертої лінії столичного метро на Троєщину", - резюмував Кличко.

Нагадаємо, раніше мер Києва Віталій Кличко анонсував терміни добудови Подільсько-Воскресенського мосту, що з'єднає Поділ з Воскресенкою та Троєщиною. Він наголосив, що для будівництва мосту та відповідно запуску нової гілки метро необхідні величезні кошти, приблизно 400 млн євро. Німеччина уже виділила 200 тис. євро на експертну оцінку стану мосту. 

Повʼязані теми:

Наступна публікація