Столична влада обмежує в’їзд до міста.
Київ посилює обмежувальні заходи через можливе розповсюдження коронавірусу у столиці.
Про це заявив мер Києва Віталій Кличко.
"Столиця продовжує убезпечувати і упереджувати ситуацію з можливим розповсюдженням коронавірусу. Міська влада посилює обмежувальні заходи в Києві. Ми повинні виграти час! Ми повинні зменшити шанси вірусу на розповсюдження столицею і Україною! Суворі та своєчасні заходи є вирішальними для стримування стрімкого поширення вірусу COVID-19 на території столиці", - наголосив він.
За словами Кличка, зокрема, від 17 березня у Києві максимально обмежується:
- пересування людей між містом Києвом та іншими населеними пунктами України;
- проведення культурних, спортивних, соціальних, релігійних та інших заходів за масовою участю громадян;
- робота закладів громадського харчування - не працюватимуть заклади швидкого харчування, ресторани, кафе, бари, проте вони зможуть приймати онлайн-замовлення на доставку їжі;
- не працюватимуть і торговельні центри - за винятком продуктових і господарських магазинів та аптек;
- призупиняється робота спортивних комплексів і залів, СПА-салонів, салонів краси, саун, косметологічних кабінетів, кабінетів масажу, перукарень, тату-салонів тощо;
- не працюватимуть нічні клуби, дискотеки, комп’ютерні клуби.
Водночас працюватимуть АЗС, банки та банкомати.
"Ми розуміємо, що це незручності для мешканців міста та втрати для бізнесу. Але вони – вимушені та тимчасові. Прибутки та гроші – важливі. Та здоров'я і життя людей – найважливіше! І ми повинні дбати перш за все про це!" - зауважив мер Києва.
Окремо Кличко зазначив, що міська влада працюватиме в штатному режимі для забезпечення життєдіяльності та безпеки мешканців столиці, проте також тимчасово скасовують нарадчі та колегіальні засідання, громадські слухання, особисті приймання громадян. ЦНАПи – прийматимуть громадян лише за потреби і за попереднім онлайн-записом.
Столична влада закликала керівників підприємств, установ та організацій столиці, незалежно від форм власності та підпорядкування, максимально перевести роботу персоналу на віддалений доступ із застосуванням електронних комунікаційних технологій, а також - запровадити режим профілактичного спостереження за співробітниками, які відвідували країни інфекційного ризику.
"Що стосується громадського транспорту - користування ним ми поки не обмежуємо. Але сподіваємося на свідомість киян, що не пересуватимуться містом без крайньої потреби. На роботу (хто працюватиме), до магазинів за продуктами чи аптеки. Увесь громадський транспорт обробляється дезінфікувальними засобами кілька разів на день. У метро ми просимо пасажирів їздити в масках! Це - ваша безпека і безпека оточення. Місто подбає про забезпечення соціально незахищених груп населення, особливо одиноких людей похилого віку, продуктами харчування та предметами першої необхідності. Їх доставлятимуть додому", - запевнив Кличко.
Наразі, як розповів міський голова, Київ з резервного фонду міського бюджету виділив 10 мільйонів гривень на закупівлю медичних масок, які насамперед надійдуть до лікарень і поліклінік, працівникам громадського транспорту, до аптек КП "Фармація".
Також столиця отримала 5 тисяч і замовила 100 тисяч швидких тестів на діагностування коронавірусу, які надійдуть до медзакладів міста.
Як відомо, мер Києва Віталій Кличко оголосив, що від 12 березня через коронавірус у столиці запроваджують план протиепідемічних заходів та обмежень, що діятимуть попередньо до кінця березня.
На карантин закриваються дитячі садки та школи. Крім того, буде обмежено проведення масових заходів. Це стосується і концертів, конференцій, кіносеансів та інших заходів. Закритими будуть і розважальні центри та розважальні зони в шопінг-молах. Наразі у Києві на грип та ОРВІ захворіло: дітей– 9 144 (зростання на 3,9%), дорослих – 5 055 осіб (зростання на 2,1%). До медичних закладів шпиталізовано 267 осіб, із них 207 – діти.
Пізніше, Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів.
В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Зараз чоловік перебуває у лікарні. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях.