Депутати не змогли зібрати кворум, а Кличко заговорив про дострокові вибори: що відбувається в Київраді

Депутати не змогли зібрати кворум, а Кличко заговорив про дострокові вибори: що відбувається в Київраді

Фото: УНІАН

У документі пропонують зміни в управлінні містом.

Столиця наблизилася до перевиборів мера та Київради. Очільник міста Віталій Кличко оголосив про консультації з головами фракцій Київради з приводу дострокового припинення її повноважень. У парламенті підготували законопроект про столицю, у якому пропонують зміни в управлінні містом, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

Про рішення почати консультації щодо розпуску Київради мер Кличко повідомив перед початком пленарного засідання, що не зібрало кворуму. "Я вважаю, що прийшли депутати, які відповідальні перед своїми виборцями, але кворуму немає. Чому? Бо "працюють" з багатьма депутатами, бо підривають і дестабілізують роботу київської влади. Це напередодні початку опалювального сезону, бюджетного процесу", - сказав столични мер з трибуни. 

Партія "Слуга народу" буде ініціювати проведення дострокових виборів. "Ми будемо розглядати питання стосовно дострокових виборів як очільника київської влади так і Київради", - каже нардеп Олександр Ткаченко.

Зараз активно ведеться робота з підготовка нового законопроекту про столицю. Саме за цим документом планують повести голосування. За словами нардепа від "Слуги народу" Дмитра Гуріна, який бере участь у розробці документу, Київ живе за правилами, впровадженими з приходом до влади Януковича. Саме тому в новому законі планують відновити районні ради і райвиконкоми. "Наївно думати, що депутати з Хрещатика будуть ефективно відповідати за садочки десь на околиці міста, де вони ніколи не були. Це дитячі садочки дітей тих батьків, які там живуть. Вони повинні ними розпоряджатися", - каже він.

Кличко оголосив консультації щодо розпуску Київради 8-го скликання

Кличко оголосив консультації щодо розпуску Київради 8-го скликання

Депутат Київради від "Блоку Петра Порошенка" Ілля Сагайдак каже, що нинішня столична влада довела свою неспроможність до змін. "Більше того, вона отримала червону картку на цих виборах. Жоден кандидат у депутати у Верховну Раду по мажоритарним округам в місті Києві від Кличка не обрав навіть малої частини підтримки голосів", - каже він. 

Кореспондент ТСН Дмитро Фурдак. 

Нагадаємо, раніше керівник Офісу президента України Андрій Богдан звернувся до уряду з проханням подати необхідні документи для звільнення Віталія Кличка з посадикерівника Київської міської державної адміністрації.  Кличко, своєю чергою, заявляв, що розподіл повноважень міського голови Києва та керівника столичної державної адміністрації нібито суперечить європейській практиці місцевого самоврядування 

4 вересня Кабмін під час засідання погодив звільнення Кличка з посади голови КМДА. Остаточне рішення має прийняти президент України Володимир Зеленський. Сам очільник столиці рішення уряду називає неконституційним.

Водночас прем’єр-міністр Олексій Гончарук заявив, що в Києві не припинилася корупційна практика впливу на столичну адміністрацію різноманітних груп. Очільник уряду заявив, що особисто дуже поважає Кличка: "Я би звільнив не його, а пана Столара (Вадим Столар, забудовник та підприємець, який нібито має вплив на Кличка - ред.) , але посади у цієї людини немає, тому зробити це було би неможливо".

Повʼязані теми:

Наступна публікація