Кличко назвав дату початку опалювального сезону в Києві

Кличко назвав дату початку опалювального сезону в Києві

Фото: facebook/Віталій Кличко

Нині в столиці тепло вже подають до дитсадків, шкіл та лікарень.

Від понеділка, 16 жовтня, в Києві почнуть подавати тепло до багатоповерхівок.

Початок опалювального сезону анонсував мер столиці Віталій Кличко.

«Ми розпочинаємо вмикати опалення, коли середньодобова температура на вулиці опускається нижче 8 градусів тепла. Зараз температура вища, тим не менше думки киян розділилися: частина просить увімкнути опалення, інші кажуть, що варто почекати і таким чином зекономити кошти. Зараз школи, лікарні та дитсадки підключаються за їхніми заявками. А з наступного понеділка ми запускаємо систему опалення для подачі тепла у житлові будинки міста. Технологічно потрібно 7-10 днів, щоб система повністю запустилася і ефективно працювала», – сказав Кличко.

Мер нагадав, що звернувся до уряду з тим, аби було знижено ціну на газ для дитсадків, шкіл та лікарень. Сьогодні для бюджетних організацій ціна природного газу складає 7,9 тис. грн за тисячу кубометрів. У той же час, в тарифі на виробництво теплової енергії ціна природного газу складає 4,94 тис. грн за тисячу кубометрів.

«Виникає фінансова різниця вартості природного газу, для якої не передбачене джерело погашення. Це спричинить виникнення додаткових боргів теплопостачальних підприємств за спожитий природний газ міста Києва та поставить під загрозу стабільне й безпечне проходження опалювального сезону. Міська влада Києва не може допустити, аби в нинішній ситуації заручниками різниці в тарифах стали 514 дитсадків, 483 школи, 150 лікарень та низка установ соціального захисту. Київ наполягає на тому, аби на рівні Кабінету міністрів України була ініційована нарада, на якій буде невідкладно вирішене це питання», – йдеться в зверненні міського голови.

Нагадаємо, тепло до осель почали вже подавати у Вінниці, Львові та інших містах, переважно на Західній Україні, де прохолодніше за інші регіони.

Повʼязані теми:

Наступна публікація