Кличко написав на Богдана заяву до Нацполіції - ЗМІ

Кличко написав на Богдана заяву до Нацполіції - ЗМІ

Фото: УНІАН

Мер Києва звинуватив голову Офісу президента у "самоправстві".

Міський голова Києва Віталій Кличко закликав Нацполіцію відкрити кримінальне провадження щодо "самоправства" голови Офісу президента Андрія Богдана через його звільнення з посади голови КМДА.

Про це повідомляє "Радіо Свобода", в розпорядженні якого опинилась заява.

Згідно з документом, Кличко вважає, що Богдан вчинив кримінальне правопорушення, звернувшись до Кабміну з листом щодо звільнення мера Києва, оскільки такі дії, на його думку, не належать до його посадових обов’язків як голови ОП.

"З урахуванням того, що керівник Офісу президента України не наділений повноваженням щодо ініціювання звільнення голови КМДА, однак вчинив дії, направлені на усунення Кличка В. В. з посади голови КМДА, що свідчить про здійснення Богданом А. Й. самовільного та всупереч установленого порядку вчинення дій щодо звільнення Кличка В. В. із займаної посади", – наголосив Кличко.

Уряд погодив звільнення Віталія Кличка з посади голови КМДА

Уряд погодив звільнення Віталія Кличка з посади голови КМДА

За словами мера Києва, це є підставою для внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань і початку розслідування "незаконних дій" Богдана.

"Вважаю, що з огляду на вказані обставини ця заява містить достатньо фактів на підтвердження того, що в діях керівника Офісу Президента А.Богдана міститься склад кримінального правопорушення, передбачений статтею 356 КК України ("самоправство" – ред.)", – додав Кличко.

Окрім цього він зазначив, що "спонукання до звільнення міського голови з посади всупереч визначеним нормам є кримінальним правопорушенням".

Наразі Андрій Богдан не відреагував на звернення Кличка до Нацполіції.

Нагадаємо, раніше керівник Офісу президента України Андрій Богдан звернувся до уряду з проханням подати необхідні документи для звільнення Віталія Кличка з посади керівника Київської міської державної адміністрації.  Кличко, своєю чергою, заявляв, що розподіл повноважень міського голови Києва та керівника столичної державної адміністрації нібито суперечить європейській практиці місцевого самоврядування 

4 вересня Кабмін під час засідання погодив звільнення Кличка з посади голови КМДА. Остаточне рішення має прийняти президент України Володимир Зеленський. Сам очільник столиці рішення уряду називає неконституційним.

Водночас прем’єр-міністр Олексій Гончарук заявив, що в Києві не припинилася корупційна практика впливу на столичну адміністрацію різноманітних груп. Очільник уряду заявив, що особисто дуже поважає Кличка: "Я би звільнив не його, а пана Столара (Вадим Столар, забудовник та підприємець, який нібито має вплив на Кличка - ред.) , але посади у цієї людини немає, тому зробити це було би неможливо".

Після цього Кличко подав до суду на Богдана та Кабмін.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Відставка Богдана
Наступна публікація