Кличко: крім 5 млрд для ЗСУ Київ виплатить військовослужбовцям та їхнім сім’ям матеріальну допомогу на 555 млн грн

Дата публікації
Перегляди
742
Час на прочитання
2 хв
Поділитись:
Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram
Viber
Кличко: крім 5 млрд для ЗСУ Київ виплатить військовослужбовцям та їхнім сім’ям матеріальну допомогу на 555 млн грн

Фото: Associated Press

Київ не лише допомагає військовим підрозділам, але й фінансово підтримує сім’ї захисників. Зокрема, 2023 року міською цільовою програмою «Турбота».

«Назустріч киянам» передбачено понад 555 мільйонів гривень на виплату матеріальної допомоги військовослужбовцям та їхнім сім’ям. Про це в ефірі телеканалу «Київ» розповів мер столиці Віталій Кличко.

«Сто тисяч киян, мирних мешканців, одягнули військову форму і пішли захищати нашу країну. Багато підрозділів знаходяться на лінії фронту. І на сході, і на півдні. І ми допомагаємо всім підрозділам. Також у 2023 році ми виділили понад 555 мільйонів гривень на фінансові виплати захисникам, підтримку сімей захисників, в тому числі на освіту їхніх дітей», - повідомив Віталій Кличко.

За даними КМДА, за 8 місяців цього року виплачено вже 312 мільйонів гривень соціальної допомоги киянам-військовослужбовцям та членам їхніх сімей.

Також Віталій Кличко розповів, на які потреби підрозділів ЗСУ будуть використані 5 млрд гривень із бюджету Києва, які були виділені за ініціативою Кличка на минулій сесії Київради.

«По закону, напряму Збройним силам кошти з місцевих бюджетів перераховувати не можна. Ми можемо виділяти кошти на фінансування потреб виключно тих військових підрозділів, які зареєстровані в територіальній громаді або тих, що віднесені до Сил оборони міста. Але, тим не менш, ми знаходимо можливості і закуповуємо автомобілі, дрони, системи Starlink, генератори, аптечки, продукти харчування, засоби гігієни, шоломи, захисні бронеплити. Ми розуміємо, що наше майбутнє і наш сьогоднішній день залежать від Збройних сил, і ми повинні робити все, щоб їм допомагати», - наголосив Віталій Кличко.

Віталій Кличко зазначив, що окрім бюджетних коштів, Київ залучає допомогу іноземних партнерів для забезпечення потреб військових.

Загалом місто залучило як допомогу та передало 49 спецавто для ДСНС. 47 з них працюють в Києві, 2 – передали в Харків. Також 95 авто спрямували Прикордонній службі (з них 85 мікроавтобусів). Прикордонникам передали 2 тисячі бронежилетів. 5 вантажних авто підвищеної прохідності передали полку «Азов». А командуванню Сухопутних військ в перші місяці широкомасштабної війни Київ передав 7 тисяч бронежилетів 4-5 класу захисту та 5 тисяч касок.

Наступна публікація