"Київтеплоенерго" подало до суду проти "Нафтогазу", аби повернути столиці гарячу воду

"Київтеплоенерго" подало до суду проти "Нафтогазу", аби повернути столиці гарячу воду

Фото: Getty Images

"Нафтогаз" вимагає сплатити 5 мільярдів гривень боргу попереднього надавача послуг.

Столичне комунальне підприємство "Київтеплоенерго", яке відтепер займається постачанням споживачам гарячої води та тепла замість приватного "Київенерго" мільярдера Ріната Ахметова, подало позов до суду проти "Нафтогазу" із вимогою укласти договори на постачання газу.

"Нафтогаз" не хоче постачати газ столиці через 5 млрд боргу попереднього постачальника послуг і хоче, аби цей борг на себе перебрало комунальне підприємство. А там відмовляються і пояснюють, що постановою №187 Кабміну від 22 березня 2017 року на "Нафтогаз" покладений спецобов’язок із постачання природного газу.

"Позиція міста незмінна: необхідно негайно укласти угоду на постачання газу та повернути людям гарячу воду, і паралельно з цим, у форматі предметних переговорів, врегулювати проблему заборгованості. На сьогодні досі остаточно не визначена сума боргу "Київенерго" перед НАК "Нафтогаз", частина цієї суми є предметом судового розгляду, тому передача цих боргів навіть теоретично неможлива", – сказав заступник голови Петро Пантелеєв.

Нагадаємо, від травня цього року виконавцем послуги постачання гарячої води та опалення в столиці стало комунальне підприємство "Київтеплоенерго". Саме "Київтеплоенерго" після завершення угоди з ПАТ "Київенерго", яка діяла останні 16 років, взяло на себе функції управління теплоенергетичним комплексом міста та виконання функції тепло- та водопостачання у Києві.

НАК "Нафтогаз" відмовив КП "Київтеплоенерго" в укладенні угоди: газопостачальна компанія заявляє, що угода буде укладена лише після того, як міське підприємство погодиться взяти на себе боргові зобов’язання попереднього виконавця послуг – ПАТ "Київенерго". Заборгованість складає майже 5 млрд грн. Вона виникла внаслідок накопичення: близько 3 млрд грн боргів населення, 1 млрд грн – боргу державного бюджету за надані пільги та субсидії, теплопостачання бюджетних установ, різниці у тарифах, а ще близько 1 млрд грн – нарахованих штрафів та пені. Щодо штрафів та пені між сторонами триває судовий спір. Штрафні санкції, які нараховує "Нафтогаз", є прямим збитком теплопостачальних компаній, і їхня компенсація не має відповідних джерел.

У КМДА наголошують, що питання правонаступництва боргів та питання життєзабезпечення міста мають вирішуватися окремо і не залежати один від одного. У подальшому позиція "Нафтогазу" може спричинити більш глобальні негативні наслідки. Від 1 серпня КП "Київтеплоенерго" має укласти договір на постачання природного газу на ТЕЦ-5 та ТЕЦ-6, які перейдуть в управління КП. Відсутність газопостачання на ТЕЦ – це відсутність гарячої води ще для 70% будинків Києва. Також це ризик виникнення надзвичайної ситуації регіонального значення, адже ТЕЦ виробляють не лише тепло, а й електроенергію.

Міська влада Києва звернулася до Кабміну, аби там посприяли у вирішенні ситуації.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Газовий конфлікт України і РФ
Наступна публікація