Київський суд втретє заарештував організатора банди "чорних ріелторів"

Київський суд втретє заарештував організатора банди "чорних ріелторів"

Цього разу присуд найсуворіший – арешт і застава увосьмеро більша за попередню.

У Києві триває суд над організатором угруповання так званих "чорних ріелторів". Чоловіка заарештували вже втретє, попередні рази він вислизав із рук правоохоронців, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Поліція показала оперативне відео затримання організатора шахрайського угрупування. Затримують його втретє, правоохоронці ведуть його в головне управління Нацполіції, а чоловік плює в камеру. Його злочинна схема виглядає так: вісім шахраїв шукали квартири, в які давно ніхто не навідувався, і продавали їх – на цей час вже відомо про 25 випадків. За декілька років шахраї заробили в такий спосіб 40 мільйонів гривень. "Підроблювали першочергові документи на одного з учасників злочинних угрупувань. У нотаріуса робили перепродаж на свого ж учасника, і далі вже отримували оригінали документів на дані квартири та перепродавали добросовісним набувачам", - розповів прокурор Олег Руденко.

Чорні ріелтори: у Києві правоохоронці затримали організатора шахрайського угрупування

Чорні ріелтори: у Києві правоохоронці затримали організатора шахрайського угрупування

Поліція називає організатором банди Юрія Нікольникова. Підозрюваного ще у 2017 році суд відправив у СІЗО, але звідти він вийшов під заставу в 1 млн гривень і продовжив махінації. Після наступного затримання отримав нічний домашній арешт і переховувався від слідства. Сам фігурант свою участь в квартирних оборудках заперечує та запевняє, що справа сфабрикована, бо у нього конфлікт з правоохоронцем. "Є такий перевертень – у главку працює. Котрий ось за такі злочини притягувався. І він це все проти мене організував, тому що я написав на нього заяву. Ось ця вся каша-малаша і закрутилася, почали фабрикувати кримінальні провадження", - стверджує обвинувачений.

Керівник поліції Києва коментує звинувачення в адресу свого підлеглого. "Організатор злочинної групи, яка проходить по багатьом кримінальним справам, однією з ліній свого захисту обрав поливання брудом співробітників карного розшуку поліції Києва", - каже Андрій Крищенко. Та додає, що за заявою шахрая проводять своє внутрішнє розслідування, але й попри тиск продовжують збирати докази діяльності цього угрупування. Декілька учасників банди вже зізналась у вчинених злочинах.

Правоохоронці демонструють відео з попереднього обшуку, де зафіксовані договори з купівлі-продажу, знайдені ключі від десятків квартир та навіть "липове" посвідчення офіцера СБУ. На суді затриманий розповідає про трьох малолітніх дітей та вагітну дружину та переконує, що не переховуватиметься. "З приводу того, що я можу кудись там зникнути. У мене дуже міцні соціальні зв’язки. Я маю постійне місце проживання. Тяжко самій жінці вагітній – ось мене, наприклад, зараз посадять, як дітей доглядати? Так я щось заробляв, допомагав", - каже Юрій Нікольников.

Проте суд в ці переконання не вірить і знову виносить рішення арешт на два місяці із можливістью вийти під заставу, але значно більшою, ніж попереднього разу – тепер це 8 мільйонів гривень. За схеми затриманому загрожує до 12 років з конфіскацією майна. Обвинувачений просить матір передати йому до СІЗО книгу –кримінально-процесуальний кодекс.

Кореспондент ТСН Валерія Ковалінська

Повʼязані теми:

Наступна публікація