Київський лікар-епідеміолог розповів батькам, як захистити дітей від коронавірусу

Київський лікар-епідеміолог розповів батькам, як захистити дітей від коронавірусу

Фото: КМДА

Лікар Александрін наголошує, що діти не входять до групи ризику.

Незважаючи на збільшення випадків інфікування коронавірусом у Києві, причин для серйозних хвилювань у батьків не повинно бути, адже діти не входять до групи ризику.

Проте, важливо привчити свою дитину дотримуватися нескладних правил безпеки.

Про це напередодні 1 вересня розказав лікар-епідеміолог, керівник Національної експертної групи з інфекційного контролю (NEGIC) Андрій Александрін, пише "Вечірній Київ".

За словами лікаря, необхідно дотримуватися простих універсальних порад: носити маску в місцях великого скупчення людей, мити руки не менше 20 секунд, користуватись антисептиком вміст якого – не менше 60% спирту, уникати тісного контакту з хворими на застуду. Крім того, треба навчити малюка кашляти або чхати у носову хустинку або лікоть та тримати руки подалі від рота, носа та очей. 

"Більшість дітей переносять COVID-19 в легкій формі або безсимптомно. Як приклад, за останній час в США близько 40% дітей перенесли COVID-19 у безсимптомній формі", – каже Андрій Александрін.

Епідеміолог також наголошує на тому, що вакцинувати дітей від інших хвороб під час епідемії коронавірусу безпечно та дуже важливо, це автоматично знизить ймовірність виникнення інфекційних хвороб, і відповідно не доведеться відвідувати лікаря. 

"На жаль, в Україні знизився рівень щеплення з деяких інфекційних захворювань. До слова, у нас можливий спалах кору, а він більш заразний, ніж COVID-19. Якщо контагіозність (здатність вірусу передаватися від хворого здоровій людині – ред.) коронавірусу 2.5%, то кору – 19%", - каже він.

Александрін порадив, як підвищити імунітет дитини.

"Здорове харчування, фізкультура, нормальний відпочинок… Також потрібно створювати умови при яких організм може сам чинити опір різним патогенам. В першу чергу потрібно стежити за якістю повітря, його вологістю, за температурним режимом. Потрібно також створювати умови в закритих приміщеннях, де дитина може мити руки з милом", - підсумував лікар.

1 вересня: як українські школи готуються до навчального року в умовах пандемії

1 вересня: як українські школи готуються до навчального року в умовах пандемії

Нагадаємо, 1 вересня, яке традиційно є Днем знань, відбудеться без загальної лінійки. Класи святкуватимуть його окремо.

Кожний ранок у школярів буде починатися з вимірювання температури учням та працівникам і продовжуватися п'ятихвилинками здоров’я.

Змінені графіки приходу дітей до школи, відкриті додаткові входи, розроблені напрямки руху та збільшений час на перерви між уроками, щоб учні різних класів не контактували один з одним.

За кожним класом закріплений певний кабінет – тож тепер учні середньої й старшої школи не переходитимуть із класу в клас, а до них приходитимуть вчителі.

Зазначимо, раніше міністр охорони здоров'я Степанов заявив, що МОЗ рекомендує навчальним закладам за можливості максимально проводити навчання на відкритому повітрі

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Схуднення та здорове харчування
Наступна публікація