Київський лабораторний центр МОЗ України припиняє обстеження на COVID-19 приватних осіб

Київський лабораторний центр МОЗ України припиняє обстеження на COVID-19 приватних осіб

Фото: pixabay.com

Таке повідомлення з'явилося 4 вересня на офіційній сторінці Центру у Facebook.

Державна установа "Київський міський лабораторний центр МОЗ України" з понеділка, 7 вересня  припиняє обстеження на COVID-19 приватних осіб.

Таке повідомлення з'явилося 4 вересня на офіційній сторінці Центру у Facebook.

Фото: Міністерство охорони здоров’я України

Напередодні головний санітарний лікар України Віктор Ляшко в інтерв'ю ТСН розповів про причини затримки результатів ПЛР-тестів на коронавірус.

Ляшко наголосив, що зробити ПЛР-тест на коронавірус в Україні можна в кожному регіоні, утім чекати результатів доводиться іноді дуже довго. Приміром, у Києві підтвердження чи спростування діагнозу COVID-19 може прийти аж за шість днів.

"Так, це впливає на епідеміологічну ситуацію. Якщо ми подивимося наш стандарт, то він від моменту затвердження передбачав критерій – люди, які повинні тестуватися в першу чергу. Найперші – це люди з клінічними симптомами, потім стаціонарні пневмонії і треті – контактні. Далі пішли вже інші групи. Коли з’явилася інформація, що країна, до якої ви подорожуєте, вимагає тест, вам за 48 годин потрібен ПЛР для того, щоб вас пустили на кордоні. Це, знову ж таки, дало навантаження на лабораторії, які проводять ПЛР-діагностику. Це завжди була платною послугою, тому призводило до того, що в окремих лабораторіях ці тести робилися в першу чергу. Ми зараз говоримо про чітко прописане: сімейні лікарі, які відбирають зразок, повинні поставити цифру "1,2,3", і лабораторія найперше ставить людей з клінічними симптомами. Тому що з клінічними симптомами треба робити сьогодні на сьогодні, або сьогодні на завтра, залежно від часу, коли зразок потрапив до лабораторії. І віддавати результат", – розповів Віктор Ляшко.

Утім, наразі людям із симптомами все одно доводиться довго чекати результатів ПЛР-тестів.

Нагадаємо, станом на ранок 4 вересня у Києві зафіксовано 319 нових випадків COVID-19 за добу. Це на 39 випадків більше, ніж 3 вересня (280 інфікованих). 

Повʼязані теми:

Наступна публікація