Київський провулок назвуть на честь британця, який розповів Заходу про Голодомор

Київський провулок назвуть на честь британця, який розповів Заходу про Голодомор

Кадр з фільму про Ґарета Джонса / Фото: WestendFilms

Нещодавно про журналіста зняли фільм.

У Києві з'явиться провулок, названий на честь британського журналіста Ґарета Джонса. У 30-х роках минулого століття він говорив у західній пресі про Голодомор в Україні.

Про це повідомляє спільнота, присвячена фільму про журналіста, у Facebook.

Як зазначається, провулок з'явиться у Шевченківському районі столиці з подачі творчої групи фільму та Інституту журналістики КНУ імені Тараса Шевченка. "Київська комісія з питань найменувань на сьогоднішньому засіданні одноголосно підтримала цю пропозицію", – йдеться у  повідомленні.

"Символічно, що провулок розташований поруч з телевізійною вежею та самим інститутом. Отже, у пов’язаному з журналістикою районі він нагадуватиме про важливість дотримання справжніх журналістських стандартів", – наголошують у спільноті.

На честь Гарета Джонса в Києві назвуть провулок! За ініціативи творчої групи фільму та Інститут журналістики КНУ імені...

Опубліковано Гарет Джонс Вівторок, 19 лютого 2019 р.

Зазначимо, Ґарет Джонс був амбітним молодим журналістом з Уельсу. Він опублікував кілька гучних репортажів, взяв інтерв’ю у Гітлера, працював радником прем’єр-міністра Великої Британії Ллойд Джорджа. У 1933 році під час поїздки в СРСР йому вдалося обдурити супровід і побувати в українських селах, де люди помирали від голоду.

Повернувшись до Європи, Джонс опублікував перший репортаж про Голодомор. Він розповів про те, що це штучний голод, організований за наказом Сталіна, і свідчив про загибель мільйонів українців.

Тоді заява Джонса була сприйнята зі скепсисом. Одні не могли повірити, що в СРСР відбувається катастрофа таких масштабів, інші знали, але свідомо приховували інформацію. Волтер Дюранті, кореспондент "Нью-Йорк Таймс" у Москві, лауреат Пулітцерівської премії, таємно працював на Сталіна і використовував свій вплив, щоб виставити Джонса брехуном.

Раніше із фасаду будівлі Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка демонтували меморіальну дошку на честь Володимира Затонського, який був одним з організаторів Голодомору 1932-1933 років.

На кінофестивалі у Берліні відбулася прем'єра фільму про Голодомор в Україні

На кінофестивалі у Берліні відбулася прем'єра фільму про Голодомор в Україні

Повʼязані теми:

Наступна публікація