Київські школи і дитсадки відправлятимуть додому дітей із симптомами ГРВІ і висипом

Київські школи і дитсадки відправлятимуть додому дітей із симптомами ГРВІ і висипом

Кір у Києві / Фото: Еспресо.TV

В районному управлінні освіти повідомили, що не отримували офіційних наказів про недопуск дітей без щеплення.

Районні відділи управління освіти Києва не отримували жодних вказівок про недопуск нещеплених дітей до шкіл і дошкільних закладів.

Про це у коментарі ТСН.ua повідомила начальник відділу управління освіти Подільського району Києва Валентина Кулегіна.

За її словами, працівники управління освіти дізналися про можливість введення таких посилених профілактичних заходів з ефіру новин ТСН.19:30.

"Діти, в яких відсутні такі щеплення (проти кору, - ред.), або відповідні довідки з медичних закладів про те, що дитина перехворіла на кір і має імунітет або такій дитині протипоказані щеплення, такі діти до занять у школах допускатися не будуть", - заявив перший заступник голови КМДА Микола Поворознюк.

У Києві заборонять відвідувати освітні заклади дітям, які не вакциновані від кору

У Києві заборонять відвідувати освітні заклади дітям, які не вакциновані від кору

Водночас ще 9 січня до Подільського відділу управління освіти надійшов лист з районного управління охорони здоров'я, в якому йшлося про необхідність посиленого контролю за станом здоров'я дітей.

"У ньому йдеться про те, що у зв'язку з підвищеною захворюваністю на кір ми просимо вас надати доручення директорам закладів освіти та дошкільних навчальних закладів взяти під особистий контроль відвідування дітей, не допускаючи до навчального процесу дітей, які мають ознаки ГРВІ (підвищення температури, нежить, загальна слабкість, кашель) та висипи на шкірі", - процитувала Кулегіна листа.

Тобто про перевірку щеплення проти кору наразі не йдеться, наголосила чиновниця, - лише про наявність симптомів хвороби.

Щоправда, інформація щодо щеплень відома. "Це все зафіксовано в медичних картках, які зберігаються у медпунктах школах та дитсадків, тому відомо, хто щеплений, а хто ні", - зауважила начальниця Подільського відділу управління освіти.

Кулегіна також додала, що вони розмістили у школах інформаційні бюлетні про профілактичні заходи проти кору та збирають дані про відвідуваність закладів учнями.

Якщо на заняття не приходить більше 30% учнів - оголошують карантин. "На сьогодні рівень відвідуваності нормальний, ще немає зон ризику", - повідомила Кулегіна.

Фото: ТСН.ua

Як повідомлялося раніше, у КМДА прийняли рішення не пускати до навчальних закладів дітей, які не отримали щеплення від кору. Водночас столична влада не уточнила, відколи почне діяти заборона. За словами юриста, влада має право не пускати до шкіл дітей без щеплення від кору.

Директор департаменту освіти та науки КМДА Олена Фіданян пояснила, що батьки можуть зробити щеплення своїм дітям навіть у суботу.

У разі відсутності відповідних медикаментів у місцевих лікарнях громадянам варто звертатися до обласних, повідомила своєю чергою в. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун в ефірі Еспресо.

Якщо дитина не переносить щеплення, тоді батьки мають отримати відповідну довідку про це у медзакладі. 

Також до навчальних закладів допускатимуть дітей з медичною довідкою про те, що вони перехворіли на кір та мають імунітет.

Нагадаємо, що наразі у Києві на кір захворіли 14 дітей. Батьки припускають, що усі вони захворіли після відвідування цирку "Кобзов". Однак керівництво цирку спростовує всі звинувачення і вважає, що їх "намагаються знищити брудними і безпідставними звинуваченнями".

Повʼязані теми:

Наступна публікація