Пожежу вдалося вчасно загасити.
У Києві зайнялася квартира сімейної пари, яка роками стягувала до власного житла непотріб. Сусіди скаржаться на антисанітарію і бояться, що колись може згоріти весь будинок, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.
Пані Ірина розповідає, що напередодні в квартирі навпроти, де серед сміття мешкають люди, почало горіти. "Ми з мамою відчули запах гару. Відкрили двері і побачили, що з квартири, просто від підлоги, йде задимлення. І такий важкий запах пластика, і чогось такого горілого", - каже мешканка будинку. Займання виникло, коли господарка заварювала чай – увімкнула газову плиту, відволіклась і не побачила, як загорілося сміття поруч.
На виклик приїхали рятувальники, разом із поліцією вибили двері та загасили займання. Сусіди нарікають, що така пожежа вже втретє за останні роки, а все через мотлох, у якому там живуть. "Постійний сморід, у нас таргани бігають. Ми божеволіємо, не знаємо, куди бігти, як із цим боротися", - кажуть люди. Зносити непотріб додому чоловік із жінкою почали ще 10 років тому, і зрештою перетворили 3-кімнату квартиру на сміттєзвалище. Тепер там повсюди повзають таргани, жахливий сморід, але усередину ніхто не впускає.
Сусіди кажуть, що у квартирі мешкала подружня пара, обом за 60. Колись працювали, а в квартирі, де нині смітник, виховали двох доньок. "Одна поїхала, друга наркоманка, теж удома немає. Старша начебто приїздить і привозить їм продукти", - каже сусідка. Що сталось і чому зараз сплять і їдять посеред непотребу – сусідам невтямки.
Психіатр В'ячеслав пояснює – це наслідки пережитого стресу або втрат. "Хвороби обумовлені генетичними поломками, збоями у біохімії організму, стресами. Це може бути і проявом рис характеру", - каже В’ячеслав Мішиєв.
Мешканці ж тим часом нарікають, що спершу намагалися витягти сусідів із сміття, але марно. Потім звертались у поліцію і до жеку – там безпорадні. "Квартира приватизована", - пояснила головний інженер жеку Інна Бойко. Юрист Олександр Дульський вважає, що вплинути на ситуацію таки можна – зокрема, жек має право скласти акт про умови життя пожильців. Потім жителі мають написати заяву та викликати лабораторію, що зафіксує наявність антисанітарії в помешканні, а вже опісля звернутися до поліції або суду.
Кореспондент ТСН Олена Гущик