Київські митники знайшли в посилці до Мʼянми деталь винищувача МіГ-29

Київські митники знайшли в посилці до Мʼянми деталь винищувача МіГ-29

Фото: Facebook/Київська митниця Держмитслужби

Киянину загрожує штраф у розмірі 100% від вартості вилученого.

Київські митники знайшли в посилці, яка прямувала до Мʼянми, запчастину від багатоцільового винищувача МіГ-29. Прилад військового призначення вилучили. 

Про це повідомила митна служба на своїй Facebook-сторінці. 

У декларації відправник-киянин зазначив, що в бандеролі, яка прямувала за кордон, мали бути запчастини, але які саме не уточнив.

Водночас після перевірки митні експерти встановили, що виявлений прилад – це автономна рульова машина "АРМ-150М" для літальних апаратів військового призначення. 

"Проте, як відомо, бойова і спеціальна військова техніка взагалі не може перебувати у власності громадян. Згідно з українським законодавством, вивезення таких приладів можливе лише за наявності відповідного дозволу чи висновку Держекспортконтролю. Такі документи митниці відправником не надавалися", - зазначили в Київській митниці.

Киянин відправив за кордон товар, пересилання якого через митний кордон України у міжнародних поштових відправленнях заборонено як українським законодавством, так і актами Всесвітнього поштового союзу. Київською митницею складено протокол про порушення митних правил за статтями 472 та 473 Митного кодексу України. Чоловікові загрожує штраф у розмірі 100% від вартості вилученого.

Нагадаємо:

  • У М'янмі військові влаштували державний переворот. Затримана фактична лідерка країни Аун Сан Су Чжі, яка очолює правлячу партію "Національна ліга за демократію" (НЛД) та МЗС М'янми, а також є лауреаткою Нобелівської премії миру. 
  • Військові захопили зокрема й президента М'янми Віна М'їна і оголосили про введення надзвичайного стану на рік. У відеозверненні військові повідомили, що влада була передана головнокомандувачеві збройними силами Мін Аунг Хлаїну. 
  • Усе це сталося за кілька годин до того, як мало відбутися перше засідання нового складу парламенту після переконливої перемоги керівної партії НЛД на листопадових виборах. Тоді партія Су Чжі набрала 83% голосів, водночас армія М'янми заявила, що вибори сфальсифіковані. Детальніше - у матеріалі. 

Киянин намагався відправити до М’янми деталь для винищувача

Киянин намагався відправити до М’янми деталь для винищувача

Повʼязані теми:

Наступна публікація