Київська підземка під загрозою зупинення: суд не дозволив зняти арешт з рахунків метрополітену

Київська підземка під загрозою зупинення: суд не дозволив зняти арешт з рахунків метрополітену

Фото: УНІАН

"Київський метрополітен" зобов'язаний заплатити ТОВ "Укррослізинг" 2 млрд грн.

Вищий господарський суд України розглянув справу по ТОВ "Укррослізинг" ухваливши рішення не на користь комунального підприємства "Київський метрополітен".

Про це повідомляє прес-служба "Київського метрополітену".

"Суд частково задовольнив касаційну скаргу КП "Київський метрополітен" відмовивши ТОВ "Укррослізинг" у задоволенні позовних вимог про стягнення пені в сумі 42 млн. грн. В іншій частині рішення попередніх інстанцій суд залишив без змін", — йдеться в повідомленні.

Це означає, що "Київський метрополітен" не повинен буде виплачувати пеню ТОВ "Укррослізинг" розміром 42 млн грн, але оскільки рішення попередніх інстанцій залишаються в силі, то метрополітен повинен буде виплатити цій компанії 2 млрд грн.

Відзначимо, що 16 березня рахунки підземки були арештовані відповідно до рішення Київського апеляційного господарчого суду. Останній зобов'язав виплатити ТОВ "Укррослізинг" майже 2 мільярди гривень за договором від 2009 року на поставку 100 вагонів.

У прес-службі метрополітену зазначили, що через арешт коштів підприємство наразі не в змозі здійснювати закупівлю запасних частин та обладнання для проведення регламентних капітальних та поточних ремонтів.

"Також, складається загрозлива ситуація з виплатою заробітної плати працівникам, що може призвести до соціальної напруги в колективі. Міська влада робить все можливе для недопущення транспортного колапсу в місті. Столичний метрополітен попри труднощі наразі працює в штатному режимі", — також зазначили у прес-службі.

Нагадаємо, наприкінці березня міський голова Києва Віталій Кличко заявив, що метрополітен у Києві може зупинитися через борги столичної підземки. "Загрозлива ситуація склалася навколо боргу "Київського метрополітену", рахунки якого, як ви знаєте, арештовано за рішенням суду. Це пряма загроза паралізації роботи і зупинки столичного метро. Тобто, нас змушують сплатити старі борги, які хтось брав", — сказав тоді Кличко.

Повʼязані теми:

Наступна публікація