Київська влада остаточно визначилась із долею будинку на Позняках, який зруйнував вибух

Київська влада остаточно визначилась із долею будинку на Позняках, який зруйнував вибух

Фото: Фото Наталії Нагорної/ТСН

Експерти заявляють, що поки слідів подальшого пошкодження будинку немає.

В управлінні з питань цивільного захисту Київського міської державної адміністрації розповіли, що будинок на столичних Позняках на вулиці Крушельницької, 1/5, який постраждав від вибуху 21 червня, таки будуть зносити, але до цього створять умови, щоб вже колишні мешканці змогли забрати свої речі.

Про це розповів начальник управління з питань цивільного захисту КМДА Роман Ткачук сайту "Сьогодні".

Він зазначив, що фахівці Науково-дослідного проєктного інституту будівельного виробництва зараз працюють над проєктом для зміцнення постраждалої будівлі, щоб її безпечно демонтувати і дати можливість сім'ям забрати речі, які все ще залишаються в квартирах. Планують, що цього досягнуть за допомогою спеціальної конструкції з металу, якою підіпруть 9-й і 10-й поверхи, а також буде встановлено наскрізну металеву балку, якою зафіксують аварійні плити, бо вони можуть випасти з боку двору.

"Після того, як кріплення буде встановлено на будівлі, почнеться процес винесення особистих речей мешканців з постраждалих квартир. Коли вони заберуть своє майно, почнемо розбирати будинок", – пояснює Роман Ткачук.

Він додає, що за станом пошкодженої будівлі постійно стежать співробітники будівельної лабораторії і поки руйнування не спостерігається. Але також заявив, що тягнути зі знесенням не будуть, щойно затвердять план, почнуть, а роботи з демонтажу мають завершитись до початку опалювального сезону в столиці, який припадає на 14 жовтня

Нагадаємо, що потужний вибух у 10-поверховому будинку на Позняках у Києві стався зранку 21 червня. Мешканців двох будинків відселили через можливість обвалу аварійних конструкцій.

З-під завалів будинку рятувальники дістали тіла п'ятьох загиблих. Троє із них - родина 18-річної Анастасії Недашковської. Дівчина одночасно втратила батька, матір та брата. 

Після проведення експертизи правоохоронці повідомили, що вибух, найімовірніше, спровокувала газова суміш. Попередні тести показали, що в частково обваленому будинку вибухівки не було. 

Повʼязані теми:

Наступна публікація