Київрада звернулась до уряду погасити мільярдну заборгованість за перевезення пільговиків з інших міст

Дата публікації
Перегляди
334
Київрада звернулась до уряду погасити мільярдну заборгованість за перевезення пільговиків з інших міст

kyivcity.gov.ua

Рішення підтримали 88 депутатів.

Київрада проголосувала за направлення звернення до Кабміну та Верховної Ради з вимогою погасити заборгованість за пільгові перевезення пасажирів з інших міст від 2016 року.

Рішення підтримали 88 депутатів, повідомляє офіційний сайт Київради.

У зверненні депутати нагадують урядовцям, що саме держава має фінансувати пільги, які встановлює. 

"До 2016 року компенсаційні виплати за пільговий проїзд здійснювались шляхом надання місцевим бюджетам субвенції з Державного бюджету. Проте, у 2016 році до Бюджетного кодексу України були внесені зміни. Таким чином, всупереч вимогам Конституції, держава відмовилась фінансувати з Держбюджету гарантований нею пільговий проїзд, який був встановлений рішеннями державних органів", - сказано у зверненні. 

Мер Києва Віталій Кличко зазначив, видатки з міського бюджету Києва на компенсацію пільгового проїзду у 2019 році вони склали 747,7 млн грн, у 2020 році – 489 млн грн, а на 2021 рік заплановано витратити 803,3 млн грн.  

Він наголосив на тому, що в умовах епідемії коронавірусу місту складно виділяти необхідні кошти. Особливо, коли держава несправедливо продовжує вилучати з бюджету Києва надходження від ПДФО - 60% замість 40 %, як з інших міст.

"В умовах обмеженого фінансового ресурсу та відсутності фінансової підтримки з державного бюджету все частіше ставиться під питання можливість подальшого фінансування встановлених державою пільг на перевезення з місцевих бюджетів. Київська міська рада звертається до уряду та парламенту з вимогою врегулювати питання компенсації виплат за пільговий проїзд з державного бюджету", - підсумував Кличко.