Київрада зобов’язала друкувати меню в ресторанах державною мовою

Київрада зобов’язала друкувати меню в ресторанах державною мовою

Фото: pixabay.com

Вивіски та афіші можна виконувати, на розсуд власника інформації, англійською та будь-якою іншою мовою.

Київська міська рада в цілому погодила зміни до проекту рішення “Про подолання наслідків радянської окупації в мовній царині” та вирішила друкувати меню в ресторанах державною мовою.

Про це інформує офіційний сайт Київської міської ради.

Так, мовою роботи, діловодства і документації всіх органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій комунальної форми власності, а також мовою офіційних оголошень і повідомлень є державна мова.

Не менше 75% передач на телебаченні йтимуть виключно українською мовою

Не менше 75% передач на телебаченні йтимуть виключно українською мовою

При реалізації товарів і наданні послуг, nершочергово використовується державна мова. У Києві всі назви установ, підприємств, організацій, вивіски, плакати, афіші, публічні повідомлення, рекламні оголошення та будь які інші форми аудіo- і візуальної рекламної продукції, інформація для споживачів товарів та послуг виконуються державною мовою і на розсуд власника такої інформації, англійською та будь-якою іншою мовою.

“Ми залишили пункт, який передбачає, що у всіх закладах громадського харчування обов'язкова наявність меню державною мовою. При обслуговувані відвідувачів персонал зобов'язується пропонувати меню українською, і лише на вимогу відвідувача, надавати меню будь-якою іншою мовою за наявності”, - пояснив автор відповідного рішення, депутат Київради Юрій Сиротюк.

Щоправда, правило не поширюються на дипломатичні установи та офіційні представництва міжнародних організацій, які розташовані у столиці.

Рішення підтримали 80 депутатів.

Нагадаємо, що раніше йшлося про те, що президент України Петро Порошенко заявнив, що єдиною державною мовою у країні залишиться українська

Повʼязані теми:

Наступна публікація